Najnowsze sposoby izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020
Najnowsze techniki izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek na każdą okazję

O termokubkach przypominamy sobie w głownej mierze w czasie jesienno-zimowym, kiedy chcemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że kubki termiczne nie tylko trzymają gorąco, ale także są dobre do noszenia chłodnego napoju gdy jest gorąco. Jaki kubek będzie dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Dobry termiczny kubek na kilka godzin zachowa ciepło kawy czy herbaty oraz chłód napoju. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, szczególnie że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego będzie dobry w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeżeli przwidujemy zakup termicznego kubka, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parę istotnych szczegółów. W głównej mierze bardzo istotny jest materiał wykonania. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie i parametry zatrzymania ciepła lub zimna. Drugim detalem jest przykrywka kubka. Powinna być nie tylko szczelna, aby zachować temperaturę wewnątrz na porządanym stopniu, ale również zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Trzeba także zwrócić uwagę na kształt termicznego kubka i jego objętość. Kubki termiczne o średniej pojemności nie zachwycą na dłuższych wędrówkach, z uwagi na to w tej kwestii lepiej dostosować wielkość termicznego kubka do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma duże znaczenie pod względem użytkowym. Wolimy, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni albo w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek do pracy lub do biura

Termiczne kubki zwykle kupujemy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy warto jednak dopasować od specyfiki pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie termiczne kubki, jakie gwarantują długi okres utrzymania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na wzorzysty kubek ceramiczny, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że występują w wielu kolorach i wzorach, to do tego są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one słabiej utrzymują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy albo dla budowlańca. Choćby dlatego, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tego powodu z reguły wybieranymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, mają wiele kolorów i wzorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez przeszkód wejdą do plecaka oraz będą łatwe w obsłudze. I chociaż krócej zachowują zimno lub ciepło oraz stosunkowo są mniej trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie potłuką się tak jak na przykład kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się także na spacer, gdzie potrzebujemy lekkiego termicznego kubka, ale nie myślimy o długotrwałym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak zachowanie temperatury jest ważne, rozsądniej kupić kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a do tego nie zawierają związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i da się je porysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne nada się w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę przede wszystkim najważniejsze, żeby termiczny kubek jak najdłużej utrzymywał zimno lub ciepło napoju wewnątrz. Dlatego doskonałym kubkiem na wycieczkę okazuje się stalowy kubek. Te kubki termiczne najdłużej ze wszystkich zachowują zimno lub ciepło, ponieważ są doskonale izolowane, co sprawia, że utrzymują temperaturę na wiele godzin. Co więcej mają wytrzymałą budowę i są odporne na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego waga, bo jest on masywniejszy niż pozostałe.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W pojeździe trzeba mocno uważać, więc termiczny kubek do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz świetnie trzyma temperaturę. Kubki termiczne szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt nieodporne na uszkodzenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Te kubki są trwałe oraz długo zachowują zimno lub ciepło napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty z reguły kierujemy się dobrym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej sprawdzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Kubki szklane posiadają swój właśny charakter, natomiast ceramiczne kubki wielką ilość interesujących kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe termiczne także charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubki termiczne sklep

Strona używa cookies
Ok