Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Kupujemy termos na prezent – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do domu i biura – Montaż i serwis
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Usuwanie niechcianego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż sporym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat używana metoda pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, zdobył dużą popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na partię ciała, z jakiej mają zostać usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk powinien być tylko lekko podgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk wnika głęboko, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Do depilacji woskową dobrze jest się przyszykować. Na kilka dni przed depilacją warto zastosować dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeśli będą za krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Decydując się na depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed depilacją należy dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, żeby podczas zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także dowiedzieć się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg tuż przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie istotne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu trzeba zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskiem. Z uwagi na to na kilka dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie skutkuje uczuciem swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długi efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Ponadto można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Strona używa cookies
Ok