Usługi transportowe Wrocław Przeprowadzki dla osób indywidualnych i firm
Krajowe usługi transportowe
27 lutego, 2017
Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik
Bezpieczne kredytowanie firm
2 marca, 2017

Siatka przeciw kretom siatka rabatowa

siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa

Co zrobić, by krety nie dewastowały naszego trawnika?

Krety to łagodne oraz potrzebne zwierzęta, które żywią się insektami. W naszym kraju te niewielkie ssaki są pod połowiczną ochroną. Pomimo, iż bynajmniej nie pożerają roślin zielonych i ich korzeni, są solidnym nieszczęściem ogrodników. Krety za pośrednictwem specjalnie przystosowanych łap umieją w trakcie tylko 1 godziny wykonać przekop o długości od 12 do 15 metrów. Samotny kret przeważnie jest „właścicielem” przesmyków o całościowej rozciągłości do 1 kilometra. W trakcie poszukiwania wyżywienia, zatem na przykład dżdżownic, unicestwiają korzenie roślin, a częstokroć całe trawniki. Nad skwerkiem unosi się znamienny kopczyk, a pod pokrywą gleby (od 20 do 50 metrów) – niezliczone pasaże. W trakcie kilku dni jeden kret ma możliwość definitywnie zdewastować naszą przydomową czy działkową florę. Jakie są niezawodne zabiegi na uratowanie zieleńców przed ofensywą kretów?

Po pierwsze – preparaty odciągające, jakie mają główny cel: spłoszenie tych stworzeń z określonego obszaru. Krety wcale nie widzą, jednak posiadają wyraźnie sprawnie rozwinięty słuch i węch. Dzięki odciągaczom wibracyjnym, fonicznym i wibracyjno – akustycznym możemy błyskawicznie się ich pozbyć.

Po drugie – pułapki na krety. Należy pamiętać, że nie można tym stworzeniom robić żadnej krzywdy! Schwytany w pułapce krecik musi zostać uwolniony.

Po trzecie – a właściwie najistotniejsze – siatka przeciw kretom. Jest ona dobrą barierą dla tychże zwierząt, zwyczajnie – nie do przedziurawienia.

Czy siatka przeciw kretom jest skuteczna?

W obecnej chwili hipermarkety ogrodnicze sprzedają siatki wykonane z metalu oraz z surowca syntetycznego. Te pierwsze zostały wyprodukowane z ocynkowanej stali oraz jednocześnie powleczone tworzywem sztucznym (by w ogóle nie korodowały), drugie – są skonstruowane z surowca sztucznego niesamowicie odpornego na oddziaływanie nieprzychylnych warunków. Jeśli kupujemy siatkę na krety o rzadszych „dziurkach”, to ochroni ona nasz trawnik jedynie przed owymi zwierzętami. Ściślejsza jest rewelacyjnym zabiegiem nie tylko na krety, ale również na nornice. Z jakiego powodu siatka jest skuteczniejsza niżeli pozostałe drogi? Pozostałe drogi zakładają, iż krety już są pod naszym trawnikiem oraz możemy je albo wystraszyć albo znaleźć. Co gorsza taka wojna może istnieć latami, gdyż każdorazowo krety za jedzeniem zawracają w znane sobie miejsca. Siatka na krety ma zasłaniać cały zieleniec przed przedziurawieniem się kreta ponad powierzchnię ziemi oraz skonstruowaniem przez niego „kretowiny”. Jeżeli zwierzę tego nie uczyni, ominie określone miejsce w poszukiwaniu tego, w jakim łatwo będzie miał możliwość się „przewiercić”. Z jakiego powodu? Kretowiny są co kilka godzin patrolowane w poszukiwaniu niebezpieczeństwa, więc łowców. Rozciągnięcie niniejszej siatki wymaga niemałego wkładu pracy. Zdecydowanie nie jest to działanie na kilka minut, ale efekty są długookresowe, natomiast roślinki w ogrodzie – uchronione!

Którą siatkę na krety wybrać?

W trakcie nabycia należałoby kierować się paroma parametrami siatki, jaka ma uratować nasz skwerek przed małymi niszczycielami: jakością surowca, z którego została stworzona, wielkością oczek, rozpiętością siatki oraz procedurą zamocowywania. Siatka musi być dosyć gruba, ażeby kret jej nigdy nie zdewastował, zaś otwory powinny mieć dobrą średnicę, czyli od 10 mm do 16 mm. Siatki, jakie można wyszukać w hipermarketach ogrodniczych posiadają tolerancję +/- 2mm. Jeżeli oczka będą węższe niźli 8 mm, wówczas może to być duży kłopot dla układu korzeniowego murawy. Rozpiętość siatki powinniśmy dopasować do układu zieleńca. Im szczuplejsza, tym więcej trzeba będzie utworzyć fałd. Jeśli ziemia jest twarda, trzeba wykorzystać szpilki metalowe; jeśli jest delikatna – możemy z powodzeniem ulokować syntetyczne. Kołki lepiej się trzymają, jednakże fatalnie się je wciska.

Jak ułożyć siatkę przeciw kretom?

Ogół zależy od tego, czy posiadamy aktualnie założony oraz rozrośnięty ogródek czy teraz go przygotowujemy. W drugim modelu jest znacznie łatwiej. Siatkę układamy najzwyczajniej w świecie 10 cm poniżej skwerku oraz 30 cm poniżej rabatek. Warto ją położyć z nakładem wynoszącym 10 cm po obu skrajach. Przy użyciu profesjonalnych kołków oraz kotwic mamy szansę siatkę przymocować na ukośnym obszarze. Należy pamiętać, iż system mechanicznego skrapiania musi znaleźć się pod siecią. Jeżeli posiadamy aktualnie pokaźny skwerek, wówczas musimy dokonać wyboru pomiędzy:

  • Odręcznym ściągnięciem trawy, rozmieszczeniem siatki i od nowa budowaniem darni
  • Ułożeniem siatki wertykalnej – wkopuje się ją na głębokość szacunkowo 70-80 cm. Nad posadzką powinien sterczeć plus minus 20 cm kawałek. Może trafić się, że jakiś zdecydowany kret przebije się pod nią oraz znajdzie się w naszym parku.

Jeśli pragniemy zapewnić pełną osłonę naszym rabatom, grządkom i nasadzeniom, obowiązkowo zdecydujmy się na fachową siatkę rabatową, jaka uchowa je przed wszystkimi stworzeniami, przykładowo domowymi oraz na siatkę na krety układaną na płasko. Miejmy na uwadze, że siatka powinna być niesamowicie mocna, a mianowicie taka, jakiej praktycznie w ogóle nie przenikną nie tylko krety. Jeżeli planujesz sprawdzić więcej wiadomości o objaśnionych pokrótce siatkach, kliknij w ten odnośnik – Siatka przeciw kretom

Strona używa cookies
Ok