Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozrostu technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest właściwie od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele metod, które usuwają przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie powstała możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów oraz oddziaływanie zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można zastosować mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian lub użyć programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w klinice dentystycznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy zapewnia o wiele widoczniejsze rezultaty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a obok tego eliminuje do 96% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą w gabinecie dentystycznym jest całkiem komfortowy i nie pożera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez trudu regulować natężenie lampy i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć też za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je głównie ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na zęby. Dzięki nim można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Strona używa cookies
Ok