Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozkwitu technologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet zadowolony już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na ostateczny rezultat należało czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można wykonać mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub użyć programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród protez, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych wiąże się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał zespoić się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie widoczniejsze rezultaty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia utworzone na skutek diety, ponieważ nawet w pełni zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a przy okazji eliminuje do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą w gabinecie dentystycznym jest całkiem komfortowy oraz nie pożera dużo czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez trudu regulować siłę lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć również przy użyciu koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do położenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się na zęby. Pod licówkami można zakrywać niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok