Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Zakładamy firmę – wybieramy formę opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Technologie ocieplania domu
31 sierpnia, 2019

Liposukcja laserowa

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji skrywa się zabieg, jakiego zadaniem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywane są liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród pań, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad oraz ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Warto też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale również korzystnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W czasie jednego zabiegu można usunąć nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga minimalnego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, aby można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, żeby stały się płynne i można było je odessać już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje wydalona w przeciągu paru dni.

Liposukcja laserowa ma też pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oderwania tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie dobry w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest wprost na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są wydalane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Aby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zalecane jest podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w ciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które później są transportowane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Wadą tego rodzaju zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie skóry w miejscu, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest również po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tłuszczu, dlatego taka metoda może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pojawiają się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla utrzymania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, aby uniknąć ponownego odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok