DJ na wesele – oprawa muzyczna wesela
9 grudnia, 2020
W jaki sposób wybrać gabinet kosmetyczny?
18 grudnia, 2020

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują konkretnych uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa niezbędne jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, zezwolenie Starosty, potwierdzenie zaliczenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo konieczne są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą zdolność kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie gwarantuje zdobycie wszystkich dokumentów. Dla osób, które zdobyły uprawnienia wcześniej w ofercie znajdują się szkolenia uzupełniające, które rozwinąć osiągnięte umiejętności. Żeby zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Podstawowym wymaganiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Z kolei badania lekarskie można przejść po szkoleniu lub w jego czasie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje w głównej mierze osoby, które zamierzają kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z większym ryzykiem wypadku. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, kiedy pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Ze względu na to kierowca musi wyróżniać się szybką reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej i gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego są to też pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje kierowców chcących zatrudnić się w Służbie Celnej, Straży Granicznej, oraz innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając te uprawnienia można też kierować bankowozy oraz pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został stworzony w taki sposób, żeby przygotowywał kierowcę na ryzykowne sytuacje w ruchu drogowym oraz unikania kolizji. Za pomocą technik ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo swoje, a także pasażerów i osób trzecich wymagających pomocy. Szkolenie przedststawia ekstremalne sytuacje, gdzie prawdopodobna jest utrata kontroli nad pojazdem. Podczas szkolenia kierowcy ulepszają swoje umiejętności, które są niezbędne do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, z kolei szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wliczają się zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz egzamin wewnętrzny. W liście tematów, jakie znajdują się w zajęciach teoretycznych są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Istotnym elementem jest też przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które jest bazą do odebrania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dopełnieniu wszystkich formalności kierowca ma pełne uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na pojazdy uprzywilejowane

Kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat oraz prawo jazdy tej samej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najwygodniejszą formą wpisania się na szkolenie, jest przesłanie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie szkoleniowe materiały oraz egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Również zaliczenie badań psychologicznych oraz lekarskich wlicza się w ofertę.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze instruktorów. Instruktorzy bazują na wiedzy, doświadczeniu i własnych umiejętnościach, które cierpliwie przekazują kursantom. Ułożony program szkolenia dzięki świetnej organizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii i narzędzi przygotowuje kierowców do jazdy w ekstremalnych warunkach. Edukacja zgodna z aktualnymi normami, świetne warunki nauczania oraz znakomita kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej jazdy oraz sprawnego uczestnictwa w ruchu drogowym w każdej, nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Strona używa cookies
Ok