Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Ortodonta Toruń - leczenie wad zgryzu gabinet ortodontyczny
Leczenie ortodontyczne – Ortodonta Toruń
2 września, 2020

Endermologia Toruń

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, mający na celu wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg Endermologii LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez specjalistycznie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania optymalnych efektów zalecane jest zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po endermologii ?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie mięśni.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się punktowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie znaczące jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głównej mierze pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie jedzenie z niską zawartością soli, sodu, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy także regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak uważać, aby nie przeciążać ciała i stosować lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania zabiegu endermologii LPG

Mimo wszystkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Znaczna część z nich łączy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową także urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, jednak trzeba pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca także należy ominąć.

Endermologia Toruń

 

Strona używa cookies
Ok