Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – ciekawe pomysły
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
25 października, 2019

Mezoterapia igłowa – skuteczna walka ze starzeniem

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, gładkie i gęste włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla większości z nas dbanie o nie jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, jako, że są prawie cały czas na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są współcześnie oblegane, często mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co na pewno przyniesie najlepsze efekty. Jedną z efektywniejszych metod polepszenia kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Sukces tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno mężczyznom jak i płci damskiej.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i właściwie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się niszczy. Wprowadzane substancje zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można stosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na pobudzania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po terapii skóra niestety nie jest zachęcająca i promiennie, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto ten czas przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty poprawy stanu.

Wyróżniamy dwie techniki w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych dawek specjalnych substancji, które mają w składzie, takie składowe jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca tego potrzebujące. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Zadaniem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli seria zabiegów, należy więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest zależne wyjściowego stanu skóry, typu dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długo. Terapia ta nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale również zatrzymuje powstawanie nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest dość skomplikowanym procesem, na który składają się trzy etapy. Zdarzają się przypadki, kiedy porost włosów jest zahamowany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się też pytanie, kiedy wypadanie jest kontrolowane, a kiedy trzeba zacząć się interesować czy nie jest to łysienie? Nie ma na to prostej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów na dzień jest sprawą normalną, a więc terapie stanu włosów, należy zacząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Metodyki leczenie jest wiele, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Wykonanie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga wznowić krążenie, i jednocześnie pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo trudny, co w praktyce okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest staranne oczyszczenie skóry i nałożenie żelu znieczulającego w zależności czy pacjent, o to prosi. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia mogą być lekko wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie uważają, że jest to zabieg bolesny. Po wykonanym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia lekarz na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok