Jak kupić dom
15 września, 2020
Ocieplanie dachu
17 września, 2020

Klimatyzacja multi split do biura

Najnowsza rekuperacja oraz klimatyzacja

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na świetne zdrowie, ale także na naszą wydajność. Najlepsza jakość powietrza I komfortowa temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu i korzystnie wpływają na motywację i zdolność działania. Żeby zagwarantować sobie odpowiednie warunki o każdej porze roku z reguły rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej reguluje temperaturę w środku domu dając nam komfort w trakcie upałów. Wadą takiego wynalazku jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już jest wewnątrz i nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. Z tym problemem świetnie radzi sobie mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Jak działa rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby uzyskać jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie odpowiedniej temperatury w środku domu latem, kiedy liczymy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury wewnątrz domu, dając chłód i cieplny komfort bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W mieszkaniach i domach zwykle wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część usuwa ciepło z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy eliminujące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator ma zastosowanie tylko latem. Wiele klimatyzatorów potrafi również ocieplać powietrze. Nie wyręcza to co prawda lokalnego ogrzewania lub innych systemów grzewczych, ale sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele różnych czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia budynków wynikają ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja odprowadza ciepłe powietrze i pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Do regulacji temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne należy ocieplić, na co zużywana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wchodzące do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli wybieramy kupno któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze potrzeby na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Daje nam wysoką oszczędność i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz budynku jest zestawienie obu tych systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie zalet z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele różnych zalet. Największą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz budynku i dojście świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy występowanie niekorzystnych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza sprawia, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Strona używa cookies
Ok