Muzyka do medytacji – odpręż się w najlepszym wydaniu
21 sierpnia, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Urodziny, których żadne dziecko z pewnością nie zapomni!
25 sierpnia, 2016

Tanie rozwiązanie dla naszego domu

Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju zbyt popularna. Najważniejsze czynniki, które blokowały kupno to: nadzwyczaj wysoki koszt inwestycji, nie do końca dopracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w odpowiedni sposób do charakterystyki energetycznej budynków) i niewielka obecność inicjatywy uświadomienia ludności o wartościowych efektach jej użytkowania. Jeśli ktokolwiek zamierzał zdecydować się na pozyskiwanie energii do ogrzewania domu w ten sposób, obawiał się głównie tej pierwszej rzeczy. W ostatnim czasie ceny pomp ciepła uległy znacznemu obniżeniu, a ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, wzrosły. Tym samym klienci coraz częściej decydują się na wyjście oszczędne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, np. kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku łatwo osiągalne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada całkiem przeciętnie (jest drogi). Nawet jeśli mamy idealnie ocieplony dom, musimy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w czasie jesieni, zimy i tym, w jakim regionie dom został wzniesiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie w każdym przypadku zaspokoją naszą potrzebę ciepła w takich warunkach, a ciągłe rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być żmudne i pracochłonne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pompy?

Pompa ciepła należy do grupy szczególnie niezawodnych i jednocześnie godnych zaufania opcji, które pozwalają na zdobycie energii prosto z ziemi, powietrza i ze słońca. Stosuje się ją do podnoszenia temperatury i klimatyzacji pomieszczeń, przykładowo domów jednorodzinnych albo małych biur, do podgrzania zimnej wody użytkowej, osuszania i ogrzewania powietrza na zakrytych kąpieliskach oraz wtedy, kiedy zamierzeniem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Obsługiwanie takiej technologii nie należy do trudnych, albowiem bazuje na czterech najistotniejszych częściach: części zamieniającej gaz w ciecz, kapilarze, czyli bardzo cienkiej rurce, wymienniku ciepła i sprężarce albo podobnej maszynie, wymuszającej przepływ ciepła. Podziału do odpowiednich grup przeprowadza się m. in. ze względu na działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki codziennego eksploatowania, czy oszczędność miejsca.
Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Dolne otrzymują zasilane z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających niskie parametry. Tryby, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Ogromnym pozytywem tego sprzętu jest możliwość integracji jej z kolektorem słonecznym oraz wykorzystania do ocieplania podłogi.

Nie wiesz jaki model wybrać? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Producentów oraz marek omawianych urządzeń na naszym rynku jest mnóstwo, za to wyłącznie parę z nich cieszy się masowym uznaniem. Przewagę nad innymi mają: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant ma wieloletnią tradycję i jest wyjątkowo ceniona przez nabywców z całej Europy. Zwłaszcza z powodu zastosowania inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy cieplne Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, wskutek tego są praktycznie bezusterkowe, a do tego ciche i samoczynne. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do budynków o profilu handlowym i użyteczności publicznej. zaprojektował wyjątkową sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze przedsięwzięcia doprowadzają do tego, że pompy grzewcze są świetną możliwością w stosunku do pozostałych rodzajów ocieplania. Dzięki niej uzyskiwana jest czterokrotnie większa dawka ciepła aniżeli w przypadku standardowego pieca. Dodatkowo zdobyty jest czas, który można zarezerwować na wykonywanie czegoś innego. Dobre pompy nie potrzebują dopełniającej obsługi przez kupującego, doglądania w formie ”muszę znowu sprawdzić czy wszystko jest ok”.

Od wielu lat nasze przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku i trudni się dostarczaniem, montażem oraz naprawą najlepszej jakości sprzętu grzewczego. Jesteśmy w stanie wykonać każde zamówienie we wskazanym uprzednio przez interesanta terminie. Pompy ciepła, podobnie jak kolektory słoneczne, są dofinansowywane. Zatem pozałatwianie wszelkich formalności można powierzyć nam.Utrzymujemy kontakt z wieloma interesantami i do każdego mamy odrębne podejście, bowiem każdy ma własne wyobrażenie na ogrzewanie domu. Mamy duże doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Postaramy się zatem zaprojektować i urealnić każdy wykonalny technicznie zamysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Toruń.

Strona używa cookies
Ok