Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Sala zabaw, czy samodzielna organizacja – poradnik po urodzinach dla dzieci.
10 maja, 2012
Projektowanie ogrodów SeedArt
4 września, 2015

Okna to istotny element każdego mieszkania lub domu. Precyzyjna stolarka okienna gwarantuje prawidłową wentylację mieszkania i obniżenie strat ciepła. Innowacyjne okna PCV przyczyniają się do wzrostu naszych oszczędności, gdyż oddziałują na racjonalne zarządzanie energią. Ciepło zostaje we wnętrzu, a chłodne powietrze zostaje zatrzymane przez uszczelki i odpowiednią liczbę komór. Okna to także ważny element wykończenia, stąd też dzisiaj producenci zwracają szczególną uwagę do kolorystyki ram okiennych i estetyki wykonania okien. Wybór okien do domu to bardzo istotna decyzja, która powinna być podjęta już w trakcie budowy. Dobrze jest zatem skorzystać z porad doświadczonych specjalistów w kwestii technologii okien, lub spróbować samemu dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Dowiedz się jak kupić okna w przystępnej cenie i który rodzaj wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Wymiary i zamawianie okien

Budujesz dom i nie wiesz jak podjąć decyzje o rodzaju okien. Na samym wstępie zastanów się z z jakich surowców powinny być wykonane okna i jakim funkcją powinny odpowiadać. Wybierz także stylistykę okien, która będzie pasowała zarówno do frontu, jak i do stylistyki ścian w wnętrzu domu. Pomyśl w jakie elementy dodatkowe powinny być wyposażone okna. Zapisz sobie swoje wymagania i pomysły, by być lepiej przygotowanym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeśli nie masz pewności co do danego produktu przejedź się do producenta, który szczegółowo opisze Tobie funkcje okien i pokaże całą swoja ofertę. Okna powinny być zamówione w chwili, kiedy dom jest już zadaszony. Wybierz termin dostawy tuż przed wstawieniem okien, by nie potrzebnie nie magazynować okien, co może prowokować potencjalnych złodziei, lub doprowadzić do zbędnych zniszczeń. Pamiętaj, że wyprodukowanie indywidualnych okien zajmuje więcej czasu niż normalnie. Jeśli nie nie wstawiałeś nigdy okien samemu zamów także usługę montażu. Fachowcy zatrudnieni w firmach zajmujących się produkcją stolarki okiennej są doświadczeni i dysponują szeroką gamą narzędzi, co sprawia, że ekspresowo i precyzyjnie świadczą wszelkie usługi montażowe. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i stres. Wybieraj okna sprawdzonych firm. Profesjonalny producent okien PCV zapewni Tobie przynajmniej 2 letnią gwarancję na swój asortyment i szybki serwis, w razie jakichkolwiek usterek.

na co zwracać uwagę przy wyborze okien

Podstawowe cechy okien umieszczone są w katalogach przygotowanych bezpośrednio przez producenta. Ale na co zwrócić uwagę konkretnie, podczas wywiadu z działem handlowym, lub w trakcie przeglądania konkretnych rodzajów okien? Po pierwsze bardzo ważna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, tak samo oporowe, jak i przyszybowe nie dopuszczają do przenikania wody i wilgoci z zewnątrz. Zatrzymują one także zimne powietrze, kurz i hałas, co powoduje, że nasze mieszkanie jest wolne od zanieczyszczeń. Najmocniejsze uszczelki produkuje się z EPDM oraz z TPS. Dopilnuj, aby liczba wszystkich uszczelek była wyższa niż 3. Kolejnym ważnym czynnikiem są szyby. Dobrze jest dopilnować tego, aby szyby charakteryzowały się jak najniższym parametrem Ug, który wskazuje energooszczędność okna. Okna muszą być wyposażone w minimum 5 komór, które gwarantują wysoką izolację termiczną, zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni. Za najkorzystniejsze uważa się komory o grubości ścianek 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjami okien. Postaraj się, aby twoje okna były wyposażone w proste w obsłudze okucia. Wybierz okna z okuciami, które pozwalają się jemu otworzyć na bok, a także do pionu.

Nowoczesne okna pasywne

Każdy z nas w większej lub mniejsze skali dba o oszczędności. Co powiesz na to, że rodzaj kupionych przez Ciebie okien minimalizowałby utratę ciepła i obniżał wydatki na ogrzewanie? Tak jest to możliwe, przez zastosowanie innowacyjnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez wysoką izolację termiczną sprzyjają używaniu odnawialnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Wspólna praca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak panele słoneczne, czy pompy ciepła zapewnia najlepsze rezultaty, w postaci nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty możliwe są dzięki połączeniu w oknach specjalistycznego trój szybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która skutecznie zatrzymuje zimno na zewnątrz. Okna pasywne wyróżnia jeszcze jedna, bardzo istotna cecha. W konwencjonalnych oknach głębokość ram to ok 68mm, natomiast w oknach pasywnych używa się ramy o głębokości sięgającej nawet 120 mm. Zatem jeśli chcemy rozsądnie gospodarować kosztami ogrzewania domu i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy pomyśleć o montażu okien pasywnych. Mimo, że są to produkty o wyższej cenie, zapewniają większe oszczędności.

Okna drewniane, czy okna PCV? Okna pasywne, a może okna standardowe? Opcji jest wiele, a wybór tylko jeden. Bardzo ważny jest sprawdzony producent i wysoka jakość materiałów, z którego konkretne okna są wytworzone. Nim kupimy konkretny rodzaj okna, dobrze jest porozglądać się za alternatywną opcją i po prostu poradzić się specjalistów, którzy o stolarce okiennej wiedzą wszystko. W Internecie możecie odnaleźć wiele precyzyjnych poradników, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. W końcu okna to inwestycja na całe życie, dlatego warto jest racjonalnie wydać swoje pieniądze.

Przeczytaj więcej o oknach PCV i możliwościach okien pasywnych. Jako producent okien doradzimy Tobie jak wybrać najlepszy produkt, który zapewni Ci znakomitą izolację ciepła i hałasu. Wejdźcie na naszą stronę internetową po ciekawe informacje o oknach: okna PCV.

Strona używa cookies
Ok