Naprawa telewizorów Łódź regulowanie kanałów podłączanie tv kablowej
Naprawa telewizorów w Łodzi
7 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Szeroki wachlarz produktów tylko w angra art
14 października, 2016

Ocieplenie budynku to praktycznie jedna z najważniejszych kwestii, o której powinieneś pomyśleć jeszcze na etapie budowy domu. Jeszcze dekadę temu wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W sklepach mieliśmy jedynie dostęp do takich materiałów jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą rozwoju badań nad nowoczesnymi metodami ocieplania budynków, zaczęły się na rynku pokazywać izolacje pod różnymi względami prekursorskie. Twórcy materiałów dociepleniowych oczekiwali produktu, który realizowałby wymagania zdrowotne (brak alergenów) i jakościowe (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Ważny był również aspekt komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, gdyż wcześniej używane surowce nie dość, że nie były funkcjonalne, to silnie kurzyły (tak jak wełna mineralna). Po wielu latach starań o wynalezienie nowej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Błyskawicznie zaobserwowano, że pianka PUR jest materiałem wysoce funkcjonalnym, oferującym znakomitą izolację cieplną nie tylko domów, ale także hal magazynowych. Użytkownicy uwielbiają piankę za precyzyjne krycie danej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, a także za oszczędność przestrzeni, dzięki nakładaniu cienkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką zdobywa co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się czytając dalej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Istnieją dwa rodzaje pianki pro – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki odróżnia przede wszystkim konstrukcja, ale także przeznaczenie. Systemy zamkniętokomórkowe używa się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Stosuje się je przy docieplaniu natryskowym, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i materiałów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro cechuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie chłonie wilgoci i może być stosowana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa wykorzystywana jest głównie w izolacji wnętrza domów (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa sugeruje złożona jest z komórek o otwartej budowie, przez co idealnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża obiektu i jest przyjazna dla przyrody, dzięki użyciu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Najgorszym problemem związanym z ociepleniem domu jest pojawienie się tak zwanych mostów termicznych. Zastosowanie pianki pro całkowicie likwiduje ów problem, albowiem surowiec trafia do najbardziej niedostępnych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przetwarzana jest już na placu budowy. Dzięki wykorzystaniu specjalnych maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem pianka aplikowana jest na wybrane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Ocieplenie piankowe jest bardzo lekkie i wypełnia zdecydowanie mniej przestrzeni niż konwencjonalne materiały izolacyjne. Ponadto usztywnia konstrukcję budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo szybkim czasie, co niejednokrotnie jest elementem kluczowym przy doborze ocieplenia. A co z jej przeznaczeniem? Z pianki Pro można wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla klasycznych metod izolacji. Głównie dlatego, że przy jej wykorzystaniu zmniejsza się grubość powłoki izolacyjnej. Pianka Pro jest neutralna dla otoczenia i niegroźna dla osób z różnego typu uczuleniami. Gwarantuje najlepszy poziom izolacji ciepła w wnętrzach budynków, ponieważ nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach stosowania. Nie dość, że zamyka ciepło w wnętrzach w zimę, to jeszcze chroni przed ich nagrzaniem w lecie. Niski parametr nasiąkania wody powoduje, że w materiale nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni fakt, o którym trudno nie napomknąć, to wygodna aplikacja pianki. Pianka Pro wypełnia najciaśniejsze przestrzenie bez jakiegokolwiek problemu. Jej budowa zapewnia dokładną przyczepność do każdego rodzaju podłoża.

Dobre ocieplenie domu to gwarancja komfortu nawet w chłodne dni. Mieszkańcy obiektów budowlanych ocieplonych pianką PUR potwierdzają, że taka izolacja jest najbardziej wydajna i najwygodniejsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i izolacji styropianowej są bardzo przybliżone, zatem przy wyborze metody docieplenia budynku warto pomyśleć o rewolucyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko racjonalizacja pieniędzy, ale również czasu.

Jeśli zdecydujecie się na izolację pianką, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z polecanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od prawie dwóch dekad zajmuje się technologią ociepleń nie tylko budynków mieszkalnych, ale także fabrycznych. Proponuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to fachowcy od ociepleń poliuretanowych, którzy chętnie podejmą się nowych wyzwań. Więcej szczegółów poznacie na ich stronie, na którą możecie wejść klikając w ten link: izolacja pianką.

Strona używa cookies
Ok