Prowadzenie księgowości Toruń
8 lutego, 2021
DJ, który poprowadzi imprezę
9 lutego, 2021

Od niedawna pompę kupujemy częściej Do 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju zbyt popularna. Najistotniejsze przyczyny, które hamowały zakup to: bardzo wysoki koszt inwestycji, nie do końca dopracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmieniona 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w właściwy sposób do specyfikacji energetycznej budynków) i brak inicjatywy uświadomienia mieszkańców o pozytywnych efektach jej użytkowania. Jeśli ktokolwiek planował zdecydować się na uzyskiwanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła spadły, a ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, poszybowały w górę. Tym samym klienci coraz częściej wybierają wyjście ekonomiczne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, przykładowo kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku szczególnie przystępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada najsłabiej (jest najbardziej kosztowny). Nawet jeżeli posiadamy idealnie ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w miesiącach od października do kwietnia i tym, w jakiej lokalizacji dom został wybudowany (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie będą skutecznie pracować w takich warunkach, a codzienne palenie w piecu może być uciążliwe i pracochłonne.

Proste działanie i praktyczne użytkowanie przez wiele lat

Pompa ciepłaprzynależy do grupy niezwykle funkcjonalnych oraz skutecznych rozwiązań, które pozwalają na wyprodukowanie energii wprost z podłoża, powietrza i promieni słonecznych. Wykorzystuje się ją do ogrzewania i przewietrzania lokali użytkowych, przykładowo domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny czy wykorzystujących stosunkowo niewielką powierzchnię biur, do ogrzewania często lodowatej wody użytkowej, usuwania wilgoci i podnoszenia temperatury powietrza na zakrytych kąpieliskach oraz wtedy, kiedy celem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Obsługiwanie urządzenia nie należy do skomplikowanych, albowiem bazuje na czterech głównych elementach: skraplającym gaz, kapilarze, czyli bardzo cienkiej rurce, doprowadzających do odparowania wody i,co najważniejsze – sprężarce albo analogicznej maszynie, wymuszającej przekazywanie ciepła. Zaliczenia do odpowiednich rodzajów dokonuje się np. uwzględniając schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne wyniki długotrwałego korzystania, czy wykorzystanie minimum powierzchni. Ze względu na górne źródło ciepła wyróżnia się pompy: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Natomiast dolne korzystają z następujących źródeł: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Połączenia, w jakich mogą pracować, dzielą się na: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Ogromnym atutem tego urządzenia tego jest ewentualność zespolenia jej z systemem solarnym oraz eksploatowania do ocieplania podłogi.

U nas znajdziesz pompy renomowanych producentów

Producentów i marek opisywanych systemów cieplnych na rodzimym rynku jest wiele, ale wyłącznie parę z nich cieszy się licznym uznaniem. Prym wiodą: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant dysponuje zdobywaną przez lata tradycję i jest niezmiernie ceniona przez klientów z całej Europy. Zwłaszcza z racji zastosowania inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy grzewcze Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, więc są praktycznie bezawaryjne, a do tego bezgłośne i niewymagające obsługi przez człowieka. Danfoss zapewnił wprowadzenie ich do obszarów o charakterze handlowym i przydatności publicznej. Wymyślił niezwykłą sprężarkę, która jest regulowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze propozycje powodują, że pompy cieplne są znakomitą możliwością w stosunku do innych form ocieplania. Przy jej użyciu dostarczana jest czterokrotnie większa porcja ciepła niż w przypadku typowego pieca. Ponadto pozyskany jest czas, który można zarezerwować na realizowanie czegoś innego. Dobre pompy nie potrzebują uzupełniającej obsługi przez interesanta, dozorowania w stylu „zobaczę czy wszystko jest w porządku”. Od wielu lat nasz zakład funkcjonuje na rynku i pasjonuje się dostawą, montażem oraz serwisem najwyższej jakości oprzyrządowania grzewczego. Podstawowym naszym celem jest wykonać każde zamówienie w określonym wcześniej przez zainteresowanego terminie. Pompy ciepła, podobnie jak systemy solarne, są dotowane. W takiej sytuacji załatwienie jakichkolwiek formalności można pozostawić nam.Kontaktujemy się codziennie z wieloma zainteresowanymi i do każdego podchodzimy indywidualnie, bowiem każdy ma własną wizję na ogrzewanie domu. Mamy wszechstronne doświadczenie, jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. Aspirujemy do tego, aby opracować i wcielić w życie każdy wykonalny technicznie pomysł. Zapraszamy na naszą stronę internetową:  Pompy ciepła – Nowoczesne urządzenia grzewcze – Serwis pomp ciepła Pompy ciepła Toruń – Montaż i serwis – Urządzenia do ogrzewania Pompy ciepła w dobrych cenach – Znani producenci pomp ciepła – Toruń Praktyczne i nowoczesne pompy ciepła – Serwis, montaż, sprzedaż – Toruń, Bydgoszcz Postaw na nowoczesne urządzenia grzewcze. Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła i innych urządzeń do ogrzewania. Nowoczesne pompy ciepła, to urządzenia grzewcze dla Ciebie. Oferujemy pompy ciepła w atrakcyjnych cenach. Pompy ciepła to oszczędności i zdrowe środowisko w jednym. U nas kupisz wysokiej jakości pompy ciepła. Nowoczesne urządzenia grzewcze to nasza specjalność. Gwarantujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła znanych producentów. Oferujemy nowoczesne i energooszczędne pompy ciepła, sprawdzone przez wielu naszych Klientów. Zapewniamy kompleksowe usługi związane z serwisem i montażem urządzeń grzewczych.

Pompy ciepła Toruń

Strona używa cookies
Ok