Remont – koszty, plan i praktyczne porady
26 lipca, 2016
Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Elastyczna siatka do owijania palet od producenta
29 lipca, 2016

Projektowanie instalacji c.o. – jaki system wybrać?

Budując dom dobrze jest zastanowić się która instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. W dzisiejszych czasach, producenci techniki grzewczej oferują kompletne i różniące się od siebie rozwiązania, więc nasz wybór jest praktycznie nieograniczony. Zanim jednak dopasujemy system ogrzewania powinniśmy dobrze przeanalizować swoje potrzeby. Po pierwsze jaki typ paliwa chcemy stosować. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest kluczowe, czy chcemy aby instalacja co była przyjazna dla otaczającego nas środowiska. Pamiętajmy, że najkorzystniejsze rozwiązania to te, które będą w 100% spełniać nasze oczekiwania. Pomożemy Państwu zapoznać się z produktami oferowanymi obecnie na rynku. Tutaj odkryjecie najlepsze produkty grzewcze, wraz z ich szczegółową specyfikacją.

Kotły stałopalne

Jeśli szukacie uniwersalnych i efektywnych energetycznie urządzeń grzewczych, kotły stałopalne to produkt dla Was. Są to urządzenia c.o., które produkują ciepło poprzez spalanie takich paliw jak pellet, eko groszek, czy węgiel kamienny. Taka instalacja grzewcza gwarantuje nam możliwość korzystania z najtańszego w danym momencie paliwa, co redukuje koszty ogrzewania domu w dużym stopniu. Kotły stałopalne współpracują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są bardzo bezpieczne i łatwe w obsłudze. Wielu producentów posiada w ofercie kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z podajnikiem automatycznym, dla tych, którzy dbają o swój czas i komfort.

Kotły gazowe

Obecnie na rynku możemy dostać dwa modele kotłów gazowych. Są to kotły gazowe kondensacyjne i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne podczas ogrzewania wykorzystują także ciepło wygenerowane z spalania gazu, co zapewnia wysoki poziom oszczędności. Kotły konwencjonalne nie wykorzystują całości energii powstałej z spalania. Jednak są o wiele tańsze w użytkowaniu i utrzymaniu. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najtańszych źródeł energii – gaz, stąd są optymalnym rozwiązaniem dla osób, które starają się oszczędzać. Charakteryzują się kompaktową konstrukcją. Kotły mogą być przyłączone do systemu ogrzewania podłogowego, generując komfort cieplny.

Kotły olejowe

Kotły olejowe kondensacyjne podczas spalania oleju opałowego odzyskują także ciepło, które w normalnej technice grzewczej wyparowuje wraz z spalinami. Dzięki tej właściwości kotły olejowe działają z wydajnością w granicach 90%, co w efekcie ogranicza straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe mają wbudowane wymienniki ciepła, które ochładzają spaliny, ograniczając emisję CO2. Dobrze jest zauważyć, że co raz więcej producentów oferuje kotły wykorzystujące olej opałowy z domieszką biooleju, co korzystnie oddziałuje na stan środowiska naturalnego. Kotły olejowe są z jednej strony ekologiczne, a z drugiej ekonomiczne.

Rekuperatory – urządzenia grzewcze o ogromnych możliwościach

Rekuperator to urządzenie montowane w instalacjach wentylacyjnych, które ułatwia wymianę ciepła z powietrza , które ulatnia się na zewnątrz. Takie urządzenia gwarantują nie tylko czyste powietrze przez cały czas, ale również kompletne ogrzewanie pomieszczeń. Rekuperatory to dość młode produkty, których popularność wciąż wzrasta. Produkują one ciepło na poziomie wyższym niż 90 %, co w rezultacie daje rzeczywiste oszczędności. Są również przyjazne środowisku, gdyż nie wykorzystują żadnych dodatkowych źródeł energii. Ogrzewanie domu rekuperatorami to sposób na redukcję kosztów eksploatacji domu.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najkorzystniejszych dzisiaj dostępnych systemów grzewczych jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako autonomiczny system grzewczy, lub może wspierać pracę grzejnikowej instalacji. Walorem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego podłączenia do jakichkolwiek dostępnych na rynku jednostek c.o . Współdziała ono zarówno z kotłami gazowymi, jaki kotłami na eko groszek. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na wodne i elektryczne. Kompleks rur zamontowany pod parkietem wytwarza ciepło, które wystarcza na ogrzanie średniej wielkości mieszkania. Instalacja podłogowa może być zainstalowana pod panelami drewnianymi, oraz pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe gwarantuje idealny rozkład temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co podnosi walory estetyczne wnętrza.

Bezpieczeństwo instalacji ogrzewania domu to bardzo ważna sprawa, dlatego projektowanie instalacji co zostawmy specjalistom. W nowoczesnym domu warto także zadbać o ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje wysoki poziom komfortu. W końcu nic nie zastąpi uczucia ciepła pod stopami. Wybierając dany system ogrzewania, sprawdźmy jakość urządzeń. Kupujmy jedynie te, które wyposażone są w wszelkie certyfikaty i są proste w obsłudze. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą nam towarzyszyć przez długi czas.

Bezpieczne instalacje c.o nie mają żadnej ceny. Tutaj istotą jest jakość wykonania i wydajność urządzeń. Jeśli właśnie budują Państwo dom, lub pragną w najbliższym czasie zmienić swój system ogrzewania, zapraszamy na naszą stronę www po więcej szczegółów. Nasze główne usługi to serwis kotłów Viessman i Beretta, jak i projektowanie instalacji c.o. Wejdź w znajdujący się obok link by wejść na naszą witrynę i dowiedzieć się więcej o instalacjach c.o.: serwis kotłów gazowych Toruń.

Strona używa cookies
Ok