Tworzenie stron Toruń
1 lutego, 2021
Jak wybrać izolacje termiczne
2 lutego, 2021

Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na dobre zdrowie, ale także na naszą wydajność. Wysoka jakość powietrza I odpowiednia temperatura, wyznaczają fundament naszego komfortu oraz dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację oraz chęć działania. By zagwarantować sobie korzystne warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej wyrównuje temperaturę wewnątrz pomieszczeń dając nam chłód podczas lata. Jedynym minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzator studzi powietrze, jakie już mamy oraz nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. Tutaj niezawodnie sprawdza się mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i dlaczego dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, aby zdobyć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie korzystnej temperatury wewnątrz domu zwłaszcza latem, gdy walczymy z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku pomieszczeń, dając ochłodę oraz komfort cieplny nie zważając na to, jak ciepło jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach zazwyczaj stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część ma za zadanie chłodzenie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy usuwające roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator przydaje się tylko w okresie letnim. Wiele klimatyzatorów może też nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji mieszkań. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele okoliczności, a koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń pochodzą ze strat cieplnych. Przeważnie wentylacja wynosi powietrze ciepłe oraz zbiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze należy ogrzać, do czego pobierana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepszy sposób na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli planujemy kupno jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a ponadto stale świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu w środku pomieszczeń jest zestawienie tych dwóch systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zalet z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma wiele widocznych zalet. Najważniejszą z zalet jest termiczny komfort w środku mieszkania oraz dopływ świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niechcianych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich poztywny wpływ na termiczny komfort znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

 

Strona używa cookies
Ok