Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik
Bezpieczne kredytowanie firm
2 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja, czyli jak pozbyć się szkodników drewna
6 marca, 2017

Pluskwy w domu żyją się w ciepłych i wąskich miejscach, z których przeskakują do żywiciela, czyli organizmów stałocieplnych. To właśnie ludzie, lub zwierzęta są ofiarami tego ledwie dostrzegalnego pasożyta. Pomimo niedużych rozmiarów, pluskwa jest bardzo uciążliwym robakiem. Zwłaszcza dla osób uczulonych na jej ukąszenia. Na dodatek wcale nie jest tak łatwo się jej pozbyć tradycyjnymi sposobami. Każdorazowo wskazana jest pomoc specjalistów od dezynsekcji, którzy korzystają z silnych środków chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w nocy. Co ciekawe opadają z stropu, na który wspinają się w ciągu dnia. Dokarmiają się krwią, przy pomocy dalece zaawansowanego aparatu kłująco – ssącego. Po ukłuciu pluskwy rodzi się na skórze bąbel o czerwonym kolorze, zbliżony do rezultatu ugryzienia komara. Miejsce ugryzienia po pewnym czasie zaczyna dolegać i piec. W względnie małej liczbie wypadków w miejscu ugryzienia pluskwy może rozwijać się stan zapalny. Wtenczas niezbędna jest wizyta u lekarza, który zleci stosowne lekarstwa. To jednakże nie wszystko. Analizy udowadniają, że pluskwy są w stanie transportować niebezpieczne dla naszego zdrowia patogeny, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już spory problem.

Rozumiejąc już jakie niebezpieczeństwa powoduje obecność pluskiew w domu, masz pojęcie, że walka z nimi to nieuchronność. Czasem wystarczy porządnie wysprzątać mieszkanie. Jednakże zdarzają się sytuacje gdy wskazana jest głęboka dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zintegrowanie szybkiej reakcji z profesjonalną technologią. Zobacz jakie sposoby odpluskwiania są najkorzystniejsze.

Pluskwa domowa – mały, wstrętny insekt

Pluskwy dają radę rozwijać się w jakimkolwiek położeniu na ziemi. Obecne są w klimacie neutralnym jak i subtropikalnym. Nie zatrzymuje ich deszcz, ani wysoka temperatura. Zasadniczo dostosowują się do każdych warunków atmosferycznych. Dla pluskwy najbardziej kluczowa jest obecność człowieka, lub innego stworzenia o stałej ciepłocie ciała. Pluskwy żywią się krwią. Doczepiając się do skóry małych gryzoni przenoszą się z miejsca na miejsce.

Ciało pluskwy mierzy około mm. Niektórzy z nas mogą nie zauważyć tych drobnych pasożytów. Na bokach głowy pluskwy znajdują się oczy, a obok nich czułki składające się z 4 członów. Pozwalają one pluskwie bezproblemowe rozpoznanie terenu. Ten owad może wchodzić na strome powierzchnie dzięki ostrym pazurkom. Pluskwy można najczęściej znaleźć w takich miejscach jak szpary podłóg, okna, czy obramowania łóżek, skąd ekspresowo mogą przeskoczyć na skórę ofiary.

Pluskwy wkłuwają się w skórę człowieka korzystając z aparatu gębowego. Czas ssania wynosi kilka minut. Po ugryzieniu zaczynają się pojawiać małe bąbelki. Po pewnym czasie zaczynają boleć i piec, co może doprowadzić do szału najbardziej cierpliwych. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które są uczulone na ukąszenia pluskwy domowej. Alergicy muszą konsultować się z specjalistą i zażywać konkretne preparaty lecznicze. Jak już zostało wspomniane pluskwa domowa pijąc ludzką krew, może transportować niebezpieczne dla nas choroby.

Usuwanie pluskwy domowej

W momencie w którym zaobserwujemy oznaki bytowania pluskwy w naszym domu, możemy rozpocząć samodzielne zabiegi. Wówczas powinniśmy uszczelnić gipsem wszelkie szpary przy posadzce, ramach okiennych i na ścianach. Kolejno należy porządnie umyć i odkurzyć całe mieszkanie (głównie trudno dostępne szczeliny, w których najchętniej chowają się pasożyty). Warto także wyprać dywany i odzież. Jeśli to nie wystarczy, należy skonsultować się z firmą specjalizującą się w dezynsekcji i zwalczaniu owadów.

Można wyróżnić kilka technologii zwalczania pluskiew. Najlepsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – spotykana także pod nazwą fumigacji. Jest to metoda cechująca się bardzo zaawansowanym oddziaływaniem. Podczas dezynsekcji gazowej stosuje się środki chemiczne w formie opakować samoopróżniających, świec dymnych, czy pastylek. Podczas gazowania powinno się opuścić poszczególny budynek, gdyż stosowane substancje są szkodliwe dla ludzi.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu państwach ta technika ujmowana jest za najprężniejszą i jednorazowo najbardziej komfortową dla ludzi. Przy użyciu specjalnych grzejników ogrzewa się pomieszczenia do temperatury 60 stopni. Jakiekolwiek szkodniki zostają unicestwione w rezultacie wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tej metodzie zwalczania pluskiew używa się urządzenia generujące mgłę. Umieszczony w nich roztwór insektobójczy zostaje zamieniony w zimną mgłę, która penetruje najmniejsze zakamarki. Po odparowaniu zostają na płaszczyznach preparaty owadobójcze zamknięte w mikrokapsułkach. Działanie jest więc rozwlekłe w czasie, przez co bezpieczniejsze dla ludzkiego zdrowia.

Pluskwy egzystują nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale także w takich miejscach jak hotele, czy karczmy, gdzie ich obecność jest wysoce niepożądana. Po zaobserwowaniu tego insekta, warto jest skontaktować się z specjalistyczną firmą zwalczającą pluskwy, która dopasuje adekwatną strategię i pomoże nam zlikwidować te pasożyty szybko i skutecznie.

Powiedz pluskwą do widzenia! Zobacz metody i cennik profesjonalne firmy zajmującej się zwalczaniem pluskiew. Wstąp na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok