Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Usuwanie pluskiew z mieszkania
6 marca, 2017
Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
6 marca, 2017

Drewno to materiał od wieków wykorzystywany do budowania domów, czy produkowania mebli. Przez duży odsetek ludzi uznawany jest za materiał estetyczny, a równocześnie bardzo funkcjonalny. Jako surowiec organiczny narażony jest niestety na negatywne oddziaływanie insektów, a konkretnie ksylofagów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten ostatni uważany jest w przez naszych ekspertów za najniebezpieczniejszy, gdyż podczas żeru potrafi doprowadzić do całkowitego zniszczenia drzewostanów. Wojna z tym pasożytem jest szczególnie trudna, ale nie niewykonalna.

Sposoby likwidowania szkodników drewna są bardzo różne. Od technik cieplnych (dezynsekcja mikrofalami), aż po technologie chemiczne, takie jak fumigacja, widziana przez znawców za najbardziej radykalne rozwiązanie w obrębie zwalczania insektów w drewnie.

Zanim dotrzemy do gruntownego przedstawienia fumigacji zastanówmy się czemu ochrona drewna jest dla ludzi tak istotna. Ze względów praktycznych, drewno uważa się za dobry surowiec budowlany, wielokrotnie niezrównany w wielu pracach stolarskich. Z tego względu ideą fumigacji jest ochrona tego wartościowego produktu. Kolejno fumigacja palet na eksport pozwala zahamować szerzenie się pasożytów. I najbardziej kluczowe na końcu. Drzewa, oprócz tego, że są nieocenionym surowcem, filtrują powietrze potrzebne nam wszystkim. Analizy pokazują również, że spacerowanie w otoczeniu drzew sprawia, że stajemy się bardziej przedsiębiorczy i cierpliwi. Stąd też zwalczanie szkodników drewna to istotna kwestia.

Ksylofagi – popularne szkodniki drewna

W chwili gdy pojawia się hasło pasożyt drewna, automatycznie razu myślimy o korniku. Oczywiście jest to owad mieszkający w drewnie, choć, pod względem skali zniszczeń nic nie jest w stanie konkurować z spuszczelem pospolitym. Insekt ten został w Polsce przyjęty za najgroźniejszego ksylofaga. Pasożytuje w drewnie o miękkiej konstrukcji czyli drewnie drzew iglastych. Usuwanie puszczela pospolitego jest fundamentalne dla całej branży rolnej, jak także sektora leśnego. Jaki jest powód dla którego został on zatwierdzony za najgroźniejszego ksylofaga? Powód jest niesłychanie prosty. Puszczel szturmuje drewno przez wiele pokoleń. Zrobione przez niego zniszczenia są tak wielkie, że mogą wpływać na wytrzymałość konstrukcji.A to stanowi dość duży kłopot. Innym ksylofagiem jest kołatek domowy, zdefiniowany tak dlatego, że bardzo chętnie przebywa w obiektach mieszkalnych.

Fumigacja, czyli gazowanie owadów

Uważa się, że fumigacja jest najskuteczniejszą techniką usuwania insektów żerujących w drewnie. Polega na eliminacji pasożytów przy zastosowaniu preparatów chemicznych zwanych fumigantami. Najczęściej używanym fumigatorem jest fosforowodór, zastępujący bromek metylu, który został wycofany, gdyż wywierał straty w środowisku przyrodniczym. Podczas fumigacji konkretny środek chemiczny jest przy wsparciu maszyny ciśnieniowej tłoczony do ściśle zamkniętego obiektu. Gaz wchodzi do najmniej przystępnych pomieszczeń, przez co zapewnia wysoką skuteczność likwidacji jakichkolwiek ksylofagów. Używany fosforowodór jest trujący, i właśnie dlatego podczas fumigacji ludzie i zwierzęta muszą opuścić dany obiekt, który zostaje okryty specjalistyczną folią, bądź też namiotem. Co zaskakujące fumigacja świadczona jest nie tylko w budynkach. Ta metoda umożliwia niszczyć szkodniki przebywające w artykułach spożywczo – rolnych, jak i w sędziwych książkach. Za chwilę dowiesz się także, czemu fumigacja palet jest tak istotna dla ochrony przyrody.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie mieć o tym pojęcia, ale fumigacja palet jak i innych opakowań z drewna jest egzekwowana w przewozie drogowym. Przepisy prawa nakładają na firmy transportowe obowiązek fumigacji. Zgodnie z najnowszymi standardami ISPM 15 drewno powinno się znaczyć charakterystycznym znakiem. Obok umieszcza się informacje na temat zastosowanej metody, kraju importu drewna i jednostki wykonującej zabieg fumigacji. Jak to możliwe, że przepisy są tak bardzo restrykcyjne?

Szkodniki drewna występują zazwyczaj na jednym gruncie. Pasożyty, które w Europie są bardzo popularne, nie koniecznie znane są dla przykładu w krajach dalekiego wschodu. Aby zatroszczyć się o wyjątkowy charakter lasów wzrastających w przeróżnych stronach świata, nałożono na instytucje przymus fumigacji. W ten sposób szkodniki nie rozprzestrzeniają się na szeroką skalę, przez co szybciej można je zlikwidować. Fumigacja palet drewnianych na eksport konserwuje zatem środowisko naturalne.

Zazwyczaj twierdzimy, że to wycinka drzew destabilizuje kondycję lasów. Okazuje się jednak, że to właściwie szkodniki są najistotniejszym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Karczowanie chorych drzew i utrzymywanie młodych podtrzymuje pewną równowagę w środowisku naturalnym, podczas gdy napad ksylofagów przynosi nieodwracalne szkody w lasach. Niezwykle istotne jest usuwanie tych szkodników, aby przywrócić przyrodzie harmonię.

Jedną z najbardziej sprawnych firm w Polsce oferujących zabieg fumigacji jest przedsiębiorstwo Corneco. Usługi świadczone przez firmę obejmują nie tylko fumigację palet na eksport, ale także odświeżanie kościołów, muzeów i obiektów użyteczności publicznej. Corneco z siedzibą w Warszawie to jednostka ciesząca się zaufaniem wielu Klientów. To konkretni eksperci w dziedzinie dezynsekcji i fumigacji.

Wejdź na stronę przedsiębiorstwa Corneco i poznaj najważniejsze informacje o zakresie i cenie fumigacji: fumigacja palet Warszawa

Strona używa cookies
Ok