Kursy i szkolenia na kierowców pojazdów uprzywilejowanych kurs dla konwojentów szkolenia podstawowe dla kierowców karetek
Kursy dla kierowców-konwojentów
4 lutego, 2017
wiadomości
Wiadomości, wydarzenia z kraju, najnowsze informacje w jednym miejscu!
9 lutego, 2017

Zalety ocieplania pianką poliuretanową

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Co to jest pianka PUR otwartokomórkowa?

W sektorze budowlanym mamy szansę zetknąć się z dwoma rodzajami pianki PUR z hermetycznymi komórkami oraz otwartokomórkową. Piankę zamkniętokomórkową o lepkości szacunkowo 40 kg/metr sześcienny korzysta się głównie do uszczelniania oraz izolacji pomieszczeń magazynowych, ocieplania dachów i stropodachów, a także podczas robienia lodowni, a dokładniej izb chłodniczych do gromadzenia owoców oraz warzyw. Piankę PUR o konkretniejszej spójności (60kg/metr sześcienny) dostosowuje się do termoizolacji dachów, stropodachów, dachów spłaszczonych, umocnień, posadzek (jeśli posiadamy ogrzewanie podłogowe) oraz do rozgraniczania obszarów, w których stykamy się z większym naporem. Zaś piankę otwartokomórkową najlepiej zużytkować do ocieplenia poddaszy, zadaszeń, posadzek oraz ścian działowych wewnętrznych, hangarów czy pomieszczeń produkcyjnych.

Pianka PUR otwartokomórkowa jest skonstruowana z zauważalnych „wylotów”, a w konsekwencji ma szansę „oddychać”, czyli wywoływać dobrą klimatyzację wnętrza i odprowadzać nadmiernie dużą zawartość pary wodnej. Zapobiega powstawaniu pleśni, stąd perfekcyjnie nadaje się do izolacji poddaszy. Posiada nie tylko zalety izolujące, osuszające parę wodną i wyciszające. Jest wyjątkowo lekka, nie obciąża bardzo konstrukcji oraz umieszcza się ją przy użyciu hydrodynamicznego natrysku. Możemy więc ocieplić nią dachy w każdym potencjalnym układzie – nawet te niezwykle zagmatwane. Jakie posiada wady? Właściwie żadnych, o ile jakiś pseudofachowiec jej nie wykorzysta do izolowania filarów, do czego absolutnie się nie nadaje. Należałoby nadmienić, że praktycznie w ogóle nie jest wytrzymała na działanie ognia.

Pianka z zalepionymi komórkami dostarcza najefektywniejszą izolację oraz jest niesłychanie niewrażliwa na czynniki zewnętrzne. Zużywa się ją głównie do izolowania fundamentów, posadzek z grzaniem podłogowym oraz do ocieplenia poddaszy. Posiada przynajmniej 90% zasklepionych otworów ma niesamowitą zwartość, ograniczoną przesiąkliwość i szczególnie dużą niepodatność na ugniatanie. Znakomicie sprawdzi się do oddzielania struktur metalowych, rurociągów lub obiektów inwentarskich.

Która pianka PUR będzie najlepsza?

Wszystko zależy od tego, który element bloku będziemy izolować. Pianka z oczkami potrzebuje trochę mniej budulca, zaś co za tym idzie – jest wyjątkowo efektywna. Współczynnik uszczelnienia jest troszkę mniejszy, lecz mimo to gwarantuje dobrą temperaturę w lokalu i jest pewną barierą dla hałasu. Jeśli zamierzamy ocieplić poddasze, to powinniśmy właśnie ją wybrać. Należy też mieć na uwadze, że wypada wówczas mieć na oku wymuszony przepływ powietrza, żeby w ogóle nie skraplała się para wodna i nie wytworzyła się pleśń. Zasadniczo musimy kierować się wytyczną kompromisu pomiędzy zapłatą, przestrzenią, gdzie pianka będzie użyta i oporem cieplnym. Na poddaszu pianka poliuretanowa powinna mieć co najmniej 10 cm (zamkniętokomórkowa) czy 20 cm (otwartokomórkowa), aby pełniła swoje zadanie.

Walory pianki otwartokomórkowej: szczególnie skuteczna izolacja w trakcie zimy, perfekcyjne wychładzanie w letnich miesiącach, wygłuszanie dźwięków, „oddychanie” zapobiegające zbieraniu się oparów bądź wilgoci, dobra cena, oszczędność, skuteczność oraz bezpieczeństwo, certyfikaty oraz atesty.

Zalety pianki zamkniętokomórkowej: nadzwyczaj doskonała niewrażliwość na niesprzyjające warunki atmosferyczne, nieobecność mostków termicznych (wspaniała nieprzepuszczalność), budulec odporny na wpływ ognia, nie obciążający konstrukcji, niewielki współczynnik przekazywania energii cieplnej, skuteczna termoizolacja, duża hydroizolacja.

Pianka izolacyjna – sprawdzi się w miejscu, w jakim pozostałe strategie nie dadzą oczekiwanych efektów

Pokrycia dachowe, jakie mają skomplikowane kształty, szczególnie trudno jest izolować tradycyjnymi drogami. Prezentują się one niewątpliwie urzekająco, natomiast dla załogi budowlanej stanowią duże wyzwanie. Jeżeli decydujemy się na izolację poddasza, trzeba w miejsce wełny mineralnej, postawić rzeczywiście na piankę PUR (obowiązkowo z niezasklepionymi komórkami). To szczególnie dobra metoda uszczelniania oraz wyciszania obszarów o asymetrycznych kształtach, zatem z klinami w miejscach połączeń belek. Dach należy bezwarunkowo wcześniej wyremontować, ażeby zabezpieczanie pianką posiadało jakikolwiek sens. Piankę mamy szansę nanosić wprost na elementy metaliczne bądź dachówkę. Część metalowa absolutnie nie może mieć rdzy, a wszystkie dachówki muszą być nietknięte. Zrealizowanie izolacji pianką PUR jest dużo szybsze aniżeli w przypadku pozostałych produktów, np. wełny mineralnej. Właściwie nie musimy obawiać się też ekspresowej degradacji, pylenia, emitowania oparów i wyjątkowo wolnego schnięcia. Mamy pewność, że izolacja będzie niezawodna przez mnóstwo lat, a my zaoszczędzimy na ocieplaniu domu.

Na co wypada zwrócić uwagę? Dowolna firma, jaka przeprowadza uszczelnianie pianką izolacyjną powinna w miejscu dokonywania usługi posiadać wszelkie potrzebne druki, np. odpowiednie oznaczenie produktu albo kartę techniczną produktu. Pracownicy muszą mieć na sobie odzież ochronną chroniącą przede wszystkim drogi oddechowe, skórę, oczy, głowę, szyję. Oprócz tego muszą posiadać badania medyczne (i badania zezwalające na działanie na wysokości – jeśli jest to niezbędne) i poświadczenie po odbytym kursie z reguł bezpiecznej pracy.

Strona używa cookies
Ok