Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Beton dekoracyjny do wnętrz i ogrodu
18 lutego, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Funkcjonalna pompa ciepła
19 lutego, 2017

Prywatna działalność gospodarcza to świetny pomysł dla osób, które doceniają niezależność funkcjonowania. Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie, chociaż najczęściej opłaca się, gdyż rynek jest wciąż spragniony świeżych pomysłów i ciekawych usług. Modelem takiego sukcesu jest chociażby niestandardowy gabinet masażu dla zwierząt, który regularnie obsługuje nawet kilkadziesiąt futrzastych psiaków. Pomysł niekonwencjonalny, wręcz przez niedowiarków uznawany za trudny do wykonania, okazał się żyłą złota. Takie idee częstokroć odsłaniają drogę ludziom, którym brakuje konsekwencji w realizacji własnych marzeń. A prywatna firma to wszakże zawziętość, całkowite zaangażowanie, uporczywe badanie nowych usług i bezsprzecznie sprawna księgowość, bez której firma jest fryzjer bez grzebienia.

Dobre biuro rachunkowe to podstawa każdego biznesu. Fachowy księgowy nie tylko rozumie obowiązujące przepisy, ale także kieruje nas ku nowym inwestycjom. To opiekun każdej nowo rozwijającej się firmy i powiernik mocno pielęgnowanych tajemnic przedsiębiorstw. Zakładając firmę powinieneś zatroszczyć się o sprawdzonego księgowego, czy wsparcie biura rachunkowego które obsłuży Twoje finanse. Mówiąc o finansach, zbadaj co musisz zrobić jako młody przedsiębiorca.

Zakładanie własnej firmy

Jeśli marzysz o własnej firmie, musisz wiedzieć, że na wstępie czeka na Ciebie bardzo dużo procedur. Rozpocznij od wypełnienia druku CEIDG. Przejdź po prostu na stronę internetową firma.gov.pl i uzupełnij wszystkie określone pola. Wpis do Ewidencji jest jednocześnie wnioskiem o przyznanie przedsiębiorstwu własnego numeru REGON i numeru NIP. Równocześnie z wniesieniem formularza powinniśmy wybrać strukturę opodatkowania, ale o tym napiszemy w kolejnych częściach artykułu. Drugim krokiem jest wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tam jesteśmy zobligowani zgłosić się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy mają poniekąd dualną osobowość prawną – są z jednej strony płatnikami składek (samodzielnie i za pracowników) i płacą za ubezpieczenie. Jeśli praktykowana działalność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem pensji, to wypełniamy druk ZUA. Jeśli aczkolwiek jesteśmy zatrudnieni w jeszcze jednej firmie na umową pracowniczą, wtenczas wypełniamy druk ZZA. Dodatkową sprawą jaką wymaga od nas prawo jest wyznaczenie biura rachunkowego, które będzie utrzymywało dokumentację rozliczeniową przedsiębiorstwa. W tej kwestii mamy szansę skorzystać z standardowej księgowości, oraz bardziej nowatorskiej struktury – księgowości online. Warto także pamiętać o zakupie pieczątki, która często przydaje nam się w najmniej przewidywalnych sytuacjach. Zarejestruj również osobne konto w banku, by odseparować finanse osobiste o budżetu firmy.

Różne formy opodatkowania

Jeżeli nie jesteś świadomy tego która strategia opłaty podatków będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, zaczerpnij z porad fachowego biura księgowego. Ogólnie nasze prawo dopuszcza cztery podstawowe formy opodatkowania. Niżej dowiesz się o nich nie trochę więcej:

  • Skala podatkowa – dochód jest opodatkowany według dwustopniowej skali. Przy dochodzie opiewającym na 85 528 złotych podatek to 18% minus 556,02 złote. Z kolei przy dochodzie przekraczającym 85 528 złotych kwota podatku to 14.839, 02 zł + 32% nadwyżki ponad 85.528 złotych.
  • Podatek liniowy – tutaj występuje jedna wartość podatkowa, która wynosi 19%, bez względu na sumę dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy doborze tej strategii opodatkowania biznesmen nie ma możliwości zminimalizować zarabianych przychodów o poniesione koszty podatkowe. Istnieją tutaj tymczasem, jako kompensata ,atrakcyjne stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% jak i 20% w zależności od modelu działalności).
  • Karta podatkowa – jest to niezwykle specyficzna forma opłaty podatków. Na wysokość opłacanego podatku nie ma wpływu wielkość dochodów, tylko takie składniki jak: gatunek realizowanych usług, liczba osób pracujących na umowę o pracę, wielkość miasta, w którym usługi są prowadzone i wiek podatnika. Ta forma podatku nie jest jednak kierowana dla każdego.

Księgowość dla firm

W zależności od wymagań Twojej firmy, wybierz konkretne biuro rachunkowe, które obsłuży Twoje rozliczenia finansowe. Każdemu debiutującemu przedsiębiorcy rekomendujemy, żeby skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Współcześnie wiele księgowych oferuje nie tylko profesjonalne konsultacje, ale także oprogramowania do kierowania firmą. Jeżeli jesteś świadomy tego, że świadczenie usług zajmie Ci całą dobę, zdecyduj się na skorzystanie z usług mobilnego księgowego, który przyjedzie do Ciebie po wszystkie dokumenty i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz w stanie zająć się ulepszaniem usług.

Pomimo ogromnej liczby komplikacji i wyzwań, wiele osób wciąż decyduje się na wykonywanie samodzielnej działalności. Nawet niewielkie firmy wpływają na lokalną gospodarkę, więc chyba warto zaryzykować pierwszy ruch. Nie porzucaj swoich marzeń i planów, gdyż za jakiś czas może się okazać, że dokładnie takiego podejścia potrzebował rynek. Pamiętaj jednak, ażeby skorzystać z usług doświadczonego księgowego, który fachowo zajmie się Twoimi finansami. Przejdź na wskazaną stronę i zobacz jak mogą wyglądać nowoczesne usługi rachunkowe: biuro rachunkowe Toruń

Strona używa cookies
Ok