Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
W czym może Ci pomóc biuro rachunkowe?
19 lutego, 2017
skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Kupię zadłużoną spółkę
20 lutego, 2017

Funkcjonalna pompa ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Rynek systemów grzewczych nieustannie zwiększa się w energicznym tempie. Tworzone są oryginalne wydajne technologie, które odzyskują ciepło z otaczającego nas środowiska. Nawet nie nie myślimy o tym co aktualnie może stanowić źródło ogrzewania Atrakcyjną alternatywą dla standardowych układów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To urządzenie może być stosowane w nowym, jak i starym budownictwie, przynosząc mieszkańcom optymalne warunki termiczne i konkretne oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w różnorodnych rodzajach (w zależności od źródła odebrania ciepła) i w rozmaitych wersjach cenowych (w zależności od wykorzystanej techniki). Przeważnie producenci troszczą się o to, aby pompy ciepła były ergonomiczne i kompaktowe, by nie zajmować zbyt dużej przestrzeni w budynkach mieszkalnych. Spora liczba tych urządzeń funkcjonuje w cichym trybie, co jest dodatkowym, kluczowym walorem. Najistotniejsze jest jednak, że każda pompa ciepła minimalizuje nakłady pokrywające ogrzewanie mieszkania, co jest bardzo często wspominanym czynnikiem, dla którego duża ilość ludzi inwestuje w tą technologię.

Jeśli projektujesz dom, lub masz w planach odrestaurować przestarzały system ogrzewania, sprawdź która pompa ciepła będzie dla Ciebie najlepsza. W dalszej części artykułu przedstawiamy wszystkie typy pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – perfekcja w każdym calu

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa wskazuje, przetwarzają powietrze z zewnątrz i powietrze wydzielane jako pierwotne źródło energii. Analogicznie jak inne urządzenia grzewcze, ten gatunek pompy gwarantuje zasilanie w ciepło układu centralnego ogrzewania (c.o.) oraz wyprodukowania odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc skuteczne zestawienie pompy powietrznej, pojemnościowego podgrzewacza wody i zbiornika buforowego wody grzewczej. Zastosowanie pompy ciepła powietrze – woda zezwala bez żadnego kłopotu ogrzać dom o rozmiarze 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Ponadto, wiele powietrznych pomp ciepła dysponuje również funkcją chłodzenia, co dopuszcza jej zastosowanie o dowolnej porze roku.

Pompa ciepła gruntowo – powietrzna

W przypadku ziemnych pomp ciepła czynnikiem ciepła jest ziemia. Te systemy są także określane geotermalnymi pompami ciepła i cechują się większą skutecznością niż pompy ciepła powietrze/woda przy chłodniejszych temperaturach. Najlepszą skuteczność mają przy układzie, kiedy dolne źródło zostaje zamieszczone w wodzie gruntowej, która wciąż ma temperaturę wyższą niż 0 stopni Celsjusza. Gruntowe pompy ciepła znakomicie funkcjonują w budownictwie mieszkalnym.

Pompa ciepła na wodę

Kolejną opcją jest zastosowanie wody jako naczelnego źródła ciepła. Taki gatunek pompy ciepła wspierany jest akcesoryjną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo oddziałuje na ostateczną skuteczność energetyczną instalacji grzewczej. System wodny daje możliwość osiągnięcia znakomitą produktywność, nawet podczas najchłodniejszych zimowych nocy (nawet 6 krotnie więcej). Wodna pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepło do ogrzewania podłogowego, kaloryferów konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Zasada działania pompy ciepła

Mimo odmiennych źródeł ciepła, podstawa pracy pompy ciepła jest właściwie bardzo podobna w każdym wariancie. Każda pompa ciepła skonstruowana jest źródła dolnego i górnego. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda płynąca dalej w całej instalacji grzewczej. Należy zaznaczyć, że pompa ciepła nie wytwarza ciepła, lecz odzyskuje je z otoczenia, co jest najbardziej ekologicznym, znanym systemem grzewczym. Ogromna wydajność energetyczna jest efektem oryginalnej konstrukcji. Zainstalowany jest parownik, który odprowadza energię cieplną z powietrza, wody i gruntu do układu. Następnie sprężarka spręża ogrzany gaz, zwiększając jego temperaturę. Gaz ten zmierza dalej do kondensatora, który uzupełnia w ciepło wodę zapewniającą ciepło w całym domu. To co zostaje z procedury odzyskania ciepła zostaje dostarczone do parownika. Cykl dobiega końca, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego działania.

Producenci wysokiej jakości urządzeń CO zabiegają nie tylko o doskonałą skuteczność energetyczną, ale także o atrakcyjność wykonania. Pompy ciepła są kompaktowe i bezproblemowo dopasowują się do pomieszczeń o różnorodnej kubaturze. Mogą być sterowane bezdotykowo przy pomocy funkcjonalnej aplikacji, bądź sterownika. Wyposażone są również w różnego rodzaju funkcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb mechaniczny, co podwyższa komfort obsługi. Ponadto mogą wpierać pracę innych urządzeń grzewczych.

Jesteśmy producentem nowoczesnych pomp ciepła poprawiających wydajność energetyczną Twojego mieszkania. Oferujemy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, oraz instalację kompletnych układów CO. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Wejdź na naszą stronę i poznaj konkretną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok