Sklep internetowy przygotowany przez WordPress
2 lutego, 2021
Podpis kwalifikowany Toruń
3 lutego, 2021

Każdy z nas wiele razy podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto walczyć o wygląd swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów wypływają przyzwyczajenia i jedzenie. Duże ilości kawy, czarna herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Dużej wagi sprawą jest także staranna higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc utrzymać zęby w odpowiedniej formie. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie bardzo rozwinięta i umożliwia nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Nie podoba ci się kształt twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Innowacyjne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna oferuje imponujący wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dobrane licówki, specjalista sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie specjalista wie, które fragmenty szczęki potrzebują doszlifowania. Dzięki temu możemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Kolejny krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Wyróżniamy kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- tanie, wykonane  skomponowane z różnych materiałów. Ich cena wynosi od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- dlaczego warto?

Wysoki poziom technologii stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko skorygować zgrys. Każdy z nas chce o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje kilka sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Innym metodą na uzyskanie idealnie białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów dentystycznych razem z zaleceniami co do użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się obawiać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego cena jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

Dentysta Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok