Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Kursy angielskiego
31 maja, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Przewozy autokarowe Toruń – jak wynająć
1 sierpnia, 2019

Implanty za i przeciw

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest obecnie nowatorską dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnianiu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, w szczególności z tytanu, imitujący usunięty lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej na miejscu utraconego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębów mogą imitować zęby pojedynczo, a także łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najlepsze z możliwych uzupełnień indywidualnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ ZĘBÓW ?

Wszelkie braki zębowe wskazuje się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba zwiększa się ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej powiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do utraty kolejnych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie oddziałuje na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Najczęściej implanty wstawia się w przypadku pojedynczych ubytków lub ze względu na walory estetyczne. Braki powodują zmiany w rysach twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta szczęka, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębowe zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przesuwają się w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u lekarza stomatologa, w trakcie której realizuje się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie potrzebne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Ważne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszystkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBÓW

Typ implantów zawsze ustala lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najbardziej znane z nich i najdłużej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje długofalowy okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Chociaż implant nie powinien być odkryty, w niektórych przypadkach dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, nazywane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zębową i są odporniejsze na ścieranie oraz wpływ elementów zewnętrznych – korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są w głownej mierze trwałym i pewnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie ma konieczności piłowania zdrowych, sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikaniem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają właściwe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed umieczczeniem implantu obowiązkowe jest wykonanie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak jest sporo przeciwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Do tego choroby jamy ustnej i przyzębia, na przykład parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko nieprzyjęcia. Dobrze przeprowadzony zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może pokazać się również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa na konsultację.

KOSZT IMPLANTÓW

Wszczepienie implantów zębowych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1 800 do nawet 5 000 zł za pojedynczą śrubę. Do kosztów należy również doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego i korony protetycznej. Ceny koron też są różne i uzależnione od ich typu. Im trwalsze i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 700 do 1 200 złotych.

Po przeliczeniu koszt pełnego zabiegu sięga od 4 ,5 do 10 złotych.

www.dentysta-torun.pl

Strona używa cookies
Ok