Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurgia szczękowa Toruń
2 maja, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty za i przeciw
30 lipca, 2019

Coraz większa liczba osób stawia na profesjonalną naukę języka angielskiego, ponieważ przynosi korzyści w różnych częściach życia. Angielskiego uczą już nie tylko osoby młode, ale także starsi ludzie. To dla nich dobra droga rozwoju.

W każdym wieku jest właściwy moment na polepszanie swoich zdolności używania się języka obcego. Znaczna liczba właścicieli firm decyduje się na wysłanie pracowników na szkolenia, aby odnieść jeszcze większe wyniki na rynku. Obecnie posługiwanie się językiem angielskim to podstawa, szczególnie w środowisku zawodowym. Wiele firm zawiera kontrakty z obcojęzycznymi klientami, ze względu na to musi przyjmować do pracy ludzi mających odpowiednie kwalifikacje w tym zakresie.

Angielski będzie korzystny dla każdego, jednak najpierw należy zatroszczyć się o odpowiadającego lektora, czy szkołę języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ?

Wybór odpowiedniej szkoły jest zależny od potrzeb. Kursy językowe mają w swoich ofertach zajęcia pogrupowane na poziomy, grupy wiekowe i stopień zaawansowania. Możliwe są także zajęcia profilowane, na przykład: kursy biznesowe, intensywne, konwersacyjne oraz maturalne i dla dzieci.

Również forma zajęć podlega kwestii wyboru. Organizatorzy kursów proponują zajęcia w grupach, indywidualne i on-line. Wybierając kurs dobrze jest zorientować się czy możliwe jest zdobycie istotnych certyfikatów. Warto też poczytać opinie na temat danej oferty.

KORZYŚCI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje wiele atutów nauki języka angielskiego. Głównie dzięki temu zadbasz o swoją karierę zawodową. Wykształcony pracownik jest chlubą dla firmy, a CV z angielskim na wysokim poziomie okazuje się coraz bardziej znaczące i otwiera szansę zdobycia interesującej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pomaga w kontaktach z mieszkańcami z innych krajów. Przyda się więc w podróży, a w dobie internetu jest narzędziem komunikacji z ludźmi z całego świata, także bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego wspiera przełamywanie barier wykluczenia cyfrowego oraz wewnętrznej nieśmiałości. Zajęcia w grupach zmuszają do interakcji z innymi, dzięki czemu wpływają na umiejętności socjalne. Dodatkowo, szkolenia pomagają zrozumieć komunkaty, których w mediach jest pełno ludziom starszym i w średnim wieku.

Kolejną z zalet jest to, że nauka języka przyczynia się poprawy pamięci. Z upływem lat mózg człowieka wymaga większej aktywności, by utrzymać sprawność umysłową. Ze względu na to, ćwiczenia mózgu będą korzystne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Zanim przystąpi się do kursu trzeba właściwie dopasować do siebie stopień trudności. W tym celu typuje się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten poziom jest skierowany do tych, którzy dotąd nie mieli styczności z językiem angielskim albo uczyli się go dawno temu, ale nie porozumiewają się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest odpowiedni dla osób, które mieli kontakt z angielskim, ale umieją komunikować się w tym języku, ale nie czują się z tym komfortowo.

Dla zaawansowanych: ten poziom jest stworzony dla tych co, bardzo dobrze posługują się językiem, uczyły się go i pragną udoskonalić jego znajomość oraz uzyskać certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, określający poziom znajomości języka angielskiego zawierający w sobie umiejętności takie jak: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie zna i umie używać potoczne wyrażenia i pytania i odpowiedzi w temacie zdarzeń z życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem stosuje umie porozmawiać o rutynowych przyzwyczajeniach życia codziennego w bezpośredniej rozmowie na tematy typowe.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba porozumiewa się w komunikacji dla wydarzeń typowych. Formułuje proste i spójne wypowiedzi pisemne i ustne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, z poparciem dla swoich opinii.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie osiągalne jest zrozumienie przekazu zawartego w tekstach o złożonych i abstrakcyjnych tematach. Pojmuje dyskusję na tematy z zakresu jej specjalności. Porozumiewa się naturalnie nie powodując problemów w rozmowie. Formułuje szczegółowe wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w dużym zakresie trudnych tekstów. Rozmawia płynnie i spontanicznie w relacjach służbowych, towarzyskich i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba z łatwością rozumie i stosuje praktycznie wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Kursy angielskiego zwykle kończą się egzaminem, który pozwala na zdobycie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka. Dotyczą one wielu aspektów, również połączonych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą turystyczną, czy gospodarczą. Są też takie dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najczęściej spotykanych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które oceniają stopień umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — dowodzący biegłość językową. Egzaminy Cambridge charakteryzują się nieograniczenie ważnym dyplomem.

Innym przydatnym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który jest dowodem umiejętności komunikacji w środowisku biznesowym.

Drugim także popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. W przypadku Certyfikatów ETS wyróżnia się dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — określają kompetencje językowe w miejscu pracy. Przeprowadza się je na różnych poziomach zaawansowania w kategoriach czytania i słuchania oraz mówienia i pisania.

Certyfikaty TOEFL — określają biegłość posługiwania się językiem w środowisku akademickim. Podobnie jak TOEIC, jest przeprowadzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są dedykowane osobom, które planują studia lub pracę za granicą.

Strona używa cookies
Ok