Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozwoju technik i technologii stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od razu podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które usuwają przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na końcowy efekt musieli czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie stworzono możliwość sprawdzenia efektu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych wiąże się długim czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co wymaga trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą da się założyć od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant dentystyczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze efekty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet w pełni wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa przebarwienia, a przy okazji usuwa do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym jest całkiem wygodny oraz nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez problemu regulować natężenie lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć także za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do położenia jej na implancie. Zakłada się je głównie ze względu na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się na powierzchnię zębów. Licówkami da się ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Strona używa cookies
Ok