ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany diodowe
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się z powrotem zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko to dzięki nieustannie rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy powtarzać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie stałego prądu i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosów, które mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje na równi minimalne natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok