Depilacja laserowa - usuwanie owłosienia laserem medycznym Toruń
Skuteczna depilacja – gabinet kosmetyki laserowej Toruń
5 września, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019

Kosmetologia medyczna

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Nowoczesna medycyna estetyczna proponuje szeroki pakiet zabiegów, które trwale poprawią urodę, bez potrzeby stosowania rygorystycznych ćwiczeń oraz diet, a na dodatek znaczna część z nich przeprowadzana jest bez skalpela i nie zobowiązuje do specyficznych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej korzystają z co raz to nowocześniejszych technologii, które formują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, usuwają zmarszczki i cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Metody medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie ze względu na to, że wraz z postępem technologii są co raz mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie wymagają przewlekłego okresu rekonwalescencji; co raz bardziej dostępne – ceny zabiegów są co raz bardziej przystępne; a także znacznie skuteczniejsze. Zabiegi medycyny estetycznej:

SKUTECZNE ZABIEGI KOSMETOLOGII MEDYCZNEJ

Laser

Współcześnie lasery znajdują wielkie zastosowanie w medycynie estetycznej. Przeprowadzane nad nimi badania i wykorzystujące je w działaniu technologie umożliwiły radzenie sobie z niedoskonałościami skóry oraz figurą ciała. Do najczęściej spotykanych funkcji laserów w zakresie poprawy urody zaliczają się odmładzające zabiegi, usuwające przebarwienia, ślady po trądziku, tatuaże, a nawet rozstępy lub blizny. Laser wykorzystywany jest również w walce z niechcianym tłuszczem (na przykład lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana dzięki medycynie estetycznej od wielu lat, to ciągle odnajduje co raz to nowsze przeznaczenie. Poza wygładzaniem zmarszczek i redukcją nadpotliwości co raz powszechniej używany jest również w leczeniu bruksizmu i migren, a także poprawie wyglądu bez konieczności poddawania się chirurgii plastycznej, na przykład przez uniesienie czubka nosa albo łagodzenie poziomej zmarszczki między ustami a brodą. Często też botox miesza się z kwasem hialuronowym, w celu większego odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do liftingu, nici liftingujące to całkiem nowa metoda, która jest znacznie mniej inwazyjna, a przynosi podobne efekty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich zadaniem jest wymodelowanie owalu twarzy, uniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Oddziałuje to korzystnie na wytwarzanie kolagenu, co jednocześnie regeneruje, wzmacnia i podnosi skórę. W przeciągu 12-18 miesięcy nici wchłaniają się, a z tego powodu przynoszą lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się także o to, by w ofertach były także zabiegi, które eliminują nadmiar tłuszczu. Dzięki innowacyjnym metodom można szybko i z reguły bez bólu pozbyć się tkanki tłuszczowej z takich części ciała, jak brzuch, uda, pośladki lub ramiona. W zależności od sposobu, może wystarczyć nawet pojedyncza wizyta w klinice kosmetologicznej albo nieduża seria skutecznych zabiegów. Zazwyczaj na efekty trzeba trochę poczekać, ponieważ niechciany tłuszcz jest wydalany z organizmu za sprawą naturalnego metabolizmu. Jednymi z najlepszych zabiegów są kriolipoliza, endermologia albo na przykład liposukcja laserowa. Niestety te zabiegi, chociaż usuwają nawet 30% tłuszczu, nie zastępują ćwiczeń oraz diety, a jedynie modelują i wspomagają ciało.

Zabiegi autologiczne

Bazą zabiegów autologicznych jest własny materiał pacjenta, pochodzący z krwi albo komórek tłuszczowych. Zwykle ma to za zadanie odmłodzenie oraz rewitalizację komórek. Najbardziej popularne w tym zakresie jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wprowadza się pod skórę przez kilkukrotne nakłucia zazwyczaj w obszarze twarzy, dekoltu, szyi albo na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki poddają się wewnętrznej naprawie: dochodzi do natężenia produkcji kolagenu i wzmocnienia naczyń krwionośnych. Takie działania nie tylko poprawiają wygląd, elastyczność i gęstość skóry, wygładzają zmarszczki albo usuwają inne niedoskonałości, ale również mogą regenerować oraz odtwarzać zużyte tkanki, co jest używane też w innych specjalizacjach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej głównym celem jest odnowienie i nawilżenie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia przy użyciu igieł kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, witamin i wyciągów z roślin w specjalnych koktajlach, które mają niezwykle pozytywny wpływ na stan skóry. W ten sposób można też podawać preparaty wspierające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) lub przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która spowalnia procesy starzenia oraz jest źródłem trwałej oraz silnej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej gabinetów medycyny estetycznej oferuje nie tylko zabiegi zwiększające estetykę, ale szeroką gamę usług, które popularyzują zdrowy styl życia. W skład tego wchodzą zabiegi, konsultacje, a także badania potrzebne do utrzymania zdrowia organizmu. Zazwyczaj są to też profesjonalne porady na temat pielęgnacji, żywienia, suplementacji oraz metod relaksacji. Wszystko z takiego powodu, że wypielęgnowana skóra wolniej się starzeje, jest lepiej przyjmuje działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich rezultaty są znacznie skuteczniejsze.

Medycyna Estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok