Jak kupić dom
15 września, 2020
Ocieplanie dachu
17 września, 2020

Stomatolog Toruń

Każdy z nas wiele razy spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że nieskazitelny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto zadbać o kondycję swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich profilach na Instagramie. Na stan naszych zębów wypływają przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub palenie papierosów mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w odpowiedniej formie. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie rozwoju i pozwala nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były   duże i białe? Innowacyjne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z masy ceramicznej nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dopasowane licówki, specjalista pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta tworzy najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie specjalista wie, które fragmenty szczęki wymagają poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu.Następny krok w drodze po perfekcyjne zęby jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Wyróżniamy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- niska cena, skomponowane  skomponowane z różnych składników. Ich koszt to od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- ich twardość kilkukrotnie przekracza twardość szkliwa, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- sposoby

Wysoki poziom innowacji stomatologii estetycznej pozwala nie tylko wyprostować krzywe zęby. Co druga osoba marzy o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje kilka metod by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Poniżej najpopularniejsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Proces wybielania przy użyciu lampy zaczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest zastosowanie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym sposobem na uzyskanie idealnie białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z zaleceniami co do użycia od profesjonalisty. Zazwyczaj nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie rekomendowane jest osobom palącym. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około pół godziny a jego cena jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Strona używa cookies
Ok