Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
8 września, 2016
Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Potrzebujesz pieniędzy? Pożyczka przez internet jest dla Ciebie!
11 września, 2016

W całkowitej branży transportu samochody ciężarowe pełnią dziś bardzo ważną rolę. Możliwości tych pojazdów są nieograniczone – transportują właściwie każdy typ ładunku i odwrotnie do przewozu morskiego, czy kolejowego, dojeżdżają w każde, nawet najbardziej skomplikowane miejsca. Jest to szczególnie istotne przy dostarczaniu takich artykułów jak paliwo, które przez wzgląd na swoje cechy jest jednym z najczęściej używanych artykułów na rynku. Paliwo dosłownie napędza rynki na cały świecie. W specjalnych przepisach nawiązujących do transportu drogowego jest ono skatalogowane jako materiał niebezpieczny. Restrykcyjne przepisy ADR (globalnej umowie dotyczącej drogowego transportu towarów i ładunków niebezpiecznych) normują wymogi stawiane bezpieczeństwu przewozu paliwa. Poruszają one nie tylko kwestie zachowań kierowców, warunków formalnych, ale również rodzaju pojazdu.

Paliwo przewozi się współcześnie w cysternach paliwowych. Wyróżniamy dwa zasadnicze modele cysterny na paliwo – autocysterny o kubaturze od 6 do 25 m3 i naczepy cysternowe o objętości użytkowej mierzącej od 18 do 60 m3. Cysterny paliwowe, obok możliwości transportu paliwa, sa w stanie także przewozić substancje ciekłe, gazowe, spożywcze i chemiczne. Zwyczajnie są one wyposażone w pompy rozładunkowe i przyrząd służący do pomiaru pojemności ładunku. We wnętrzu cysterny znajduje się bardzo często kilka przegród, które gwarantują precyzyjną dystrybucję ładunku, oraz możliwość transportu kilku ładunków jednocześnie. Co najważniejsze nowe cysterny paliwowe gwarantują stabilny transport, co jest jednym z najważniejszych wyzwań firm przewozowych.

Jaką cysternę wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie cysterny paliwowej? Jakie są najistotniejsze normy transportu paliwa? Najważniejsze informacje o cysternach znajdziecie w poniższym artykule.

Cysterny paliwowe Bioecosacim – nowa marka, lepsza jakość

Nowe cysterny, udostępnione na polski rynek przez dwie współpracujące ze sobą firmy – Bioeco Holding i Sacim, to nie tylko jedne z najlżejszych w Europie cystern, ale również najbardziej nowoczesnych. Cysterny paliwowe Bioecosacim cechują się eliptyczną eliptycznym przekrojem, zastosowanym do maksymalizacji stabilności skrętnej pojazdu i zmniejszenia środka ciężkości. Zestawienie tych dwóch cech sprawia, że cysterna znakomicie radzi sobie na zawiłych drogach. Nieduża masa własna i duża ładowność komory sprawiają, że naczepa z cysterną jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla rozwiniętych, jak i małych firm transportowych. Cysterna jest w stanie przetransportować równocześnie do nawet 28 ton ładunku. Wszystkie elementy, z których wykonana została cysterna są tożsame z normami ADR. Cysterna jest bowiem wykonana z aluminium EN AW 5186. Zbiornik i falochrony mają grubość min. 5mm. Cysterna zaopatrzona jest możliwość załadunku dolnego i górnego, co bardzo usprawnia pracę osób transportujących paliwo, jak i pracowników przejmujących towar. Cysterny paliwowe Bioecosacim to produkt na jaki warto zwrócić uwagę przy szukaniu innowacyjnych rozwiązań dla swojej firmy.

Fakty i mity, czyli jak kupić cysternę

Podstawową i najistotniejszą sprawą przy nabywaniu cysterny jest grubość ścianki cysterny. Transportowy
Dowóz Techniczny nie zawsze nie pozwala na dopuszczenie cysterny do transportu drogowego w Polsce. Kupując cysternę za granicą dobrze jest się szczegółowo upewnić, czy grubość ścianki jest spójna z polskimi regułami prawnymi i mieści się w granicach 6 mm dla cysterny o średnicy większej niż 1,8m, oraz 5 mm dla cysterny o średnicy niższej niż 1,8m. Bezpieczeństwo transportu zależne jest także od zabezpieczeń przed uderzeniem bocznym. Należy sprawdzić, czy wybrany przez gatunek cysterny zaopatrzony jest w odpowiednie falochrony i pierścienie (wewnętrzne lub zewnętrzne). Nie mniej znaczące są również elementy takie jak
zawieszenie pneumatyczne, hydrauliczne amortyzatory i wysokiej jakości tarcze hamulcowe. Dobrze by było, aby cysterna była wyposażona w licznik do pomiaru objętości pompowanej cieczy, co znacznie usprawnia pracę z pojazdem.

Ogólne zasady transportu paliwa

Paliwa kwalifikowane są do ładunków masowych płynnych i niespożywczych . W scaleniu z powietrzem stanowią wybuchowe mieszaniny co powoduje, że mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla organizmów żywych. Objęte są przepisami ADR, czyli konwencji dotyczącej drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych. W rozumieniu przepisów tej konwencji załadunek paliwa musi odbywać się przy zastosowaniu metody ciśnieniowej. Kierowca powinien przed każdym załadunkiem zweryfikować stan techniczny cysterny, jak i samochodu, którym dostarcza towar. Napełniając cysterny paliwowe dobrze jest zachować wolną przestrzeń, ze względu na zmieniającą się temperaturę. Osoba przewożąca ładunki niebezpieczne powinien posiadać niezbędne dokumenty. Powinien on również dopilnować właściwego oznakowania pojazdu. Są to główne reguły których respektowanie ma wpływ na bezpieczeństwo transportu paliwa w cysternach.

Solidna budowa cysterny i znakomita jakość części, z jakich została wykonana, to w sumie najważniejsze wartości, które przesądzają o bezpieczeństwie kierowców i towarów. Cysterny paliwowe firmy Bioecosacim to precyzyjne zespolenie tych dwóch atrybutów. Pracownicy obu połączonych korporacji zatroszczyli się o to, by jakiekolwiek podzespoły były łatwo dostępne. Po za profesjonalnymi cysternami, spółka Bioecosacim oferuje swoim Klientom możliwość wygodnego finansowania produktów. Spłata leasingu rozłożona jest jest na czas od 36 do 60 miesięcy, przy wpłacie początkowej wynoszącej jedynie 20% całkowitej ceny cysterny. Spółka oferuje także wynajem cystern paliwowych, zwracając uwagę na wszechstronne oczekiwania swoich Klientów.

Już dziś możesz zakupić nowe cysterny w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy na stronę www firmy Bioecosacim po więcej informacji: cysterny paliwowe.

Strona używa cookies
Ok