Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Doświadczony adwokat w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017
Dekoracje ślubne - Dekoracje weselne - Dekoracje na ślub - Organizacja wesel - Dekoracje ślubne Toruń - Dekoracje samochodu weselnego
Organizacja idealnego ślubu
9 marca, 2017

Sny o kolejnym samochodzie mogą się spełnić. Przecież samochód nie jest współcześnie luksusowym zakupem, na który stać jedynie niektórych z nas. Ceny pojazdów ciągle spadają, a dealerzy oferują co raz to korzystniejsze upusty, z których niełatwo nie skorzystać. Znamy to uczucie, gdy patrzy się na reklamę nowoczesnego modelu pojazdu i myśli się – w tym samochodzie czułbym się rewelacyjnie.

Kupienie nowego pojazdu powiązane jest jednakże z pewnymi czynnościami. Bezwzględnie na to czy zamierzasz kupić samochód w licencjonowanym sklepie, czy w skupie aut, powinieneś uświadomić sobie co Cię czeka. Występuje wiele sytuacji w których pozornie bezwypadkowy pojazd okazał się być mocno naruszony, a życzliwy dealer oferował auta z kradzieży. Nie chcemy abyś został w którykolwiek sposób wykorzystany, przez co dziś opisujemy krok po kroku, co powinieneś zrobić, aby nabyć solidne auto bez żadnych problemów. Sami prowadzimy cenioną w Polsce moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Klienci byli prawidłowo poinformowani w sprawie zakupu nowego samochodu.

Zastanów się najpierw jakie auto będzie dla Ciebie najlepsze

Przed nabyciem samochodu, za każdym razem radzimy naszym Klientom, aby odpowiednio zastanowili się nad jego charakterem i sposobem wykorzystania. Często okazuje się, że rodzaj który obecnie nam się podoba będzie dla nas kompletnie niepraktyczny. Jeśli często prowadzisz samochód w centrum zdecyduj się na pojazd niewielki i zwinny, o małym, ekonomicznym napędzie. Możemy Tobie polecić takie modele jak Fiat 500 Ford Ka,|Focus, czy bardzo popularny dziś Ford Fiesta z stylową linią. Z drugiej strony jeśli poszukujesz samochodu na rodzinne podróże, w tym wypadku najbardziej kluczowe będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi samochodami jak Ford Mondeo Combi, Renault Scenic, czy bardziej ekskluzywny model Honda CR-V z funkcją typu off road.

Gdzie kupić samochód – salon, czy skup aut?

W tym przypadku wszystko zależy od tego, czy zamierzasz kupić nowe, nieużywane auto, czy chcesz zaoszczędzić i nabyć przejęty po kimś samochód w skupie aut. Plusem nabycia pojazdu w licencjonowanym salonie sprzedaży jest na pewno stały serwis i pewność, że określony samochód nie uczestniczył w wypadku. A co z wadami? Na pewno może Was zaskoczyć cena nowego auta, za który będziecie musieli dać nawet do trzech razy więcej, w porównaniu do auta z giełdy. Przejdźmy obecnie do oceny zakupu pojazdu w skupie samochodów. Warto jest zaakcentować, ze całość zależy od rzetelności i doświadczenia sprzedawcy. Właściwie powinniśmy wybierać firmy, o których opowiadali nam znajomi. Za każdym razem możesz zweryfikować w internecie, co mówi się o danym zbywcy. Jakie są plusy nabycia auta na moto giełdzie? Niewątpliwie cena, dużo mniejsza niż cena w salonie. Negatywy są równie zrozumiałe – brak gwarancji, czy określone auto ma jakiekolwiek nieprawidłowości. Jednak mamy możliwość to łatwo sprawdzić, prosząc sprzedającego o podjechanie do najbliższego punktu kontroli pojazdów.

Twoje obowiązki przy kupnie nowego samochodu

Na samym wstępie należałoby sprawdzić znaleziony pojazd – nie tylko pod kątem przypuszczalnych zniszczeń, ale również pod względem miejsc rejestracji. Pojedź z sprzedającym do pobliskiej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista wnikliwie zbada samochód. Jeśli było ono choć raz uderzone, lub w jakiś sposób transformowane, fachowiec na pewno Ci o tym zakomunikuje. Następnie pójdź na posterunek Policji, gdzie pozyskasz informację o tym, czy pojazd jest kradziony.

Wreszcie wybrałeś upragniony samochód. Teraz czas na formalności, które przy odpowiedniej organizacji nie muszą być wielce utrudnione. Obowiązkowo podpisz umowę, lub odbierz fakturę od osoby handlującej. Ten papier deklaruje własność danego pojazdu. Na jego bazie płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która jest równa 2% od sumy zapłaconej za auto. Następnym krokiem jest zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki łatwym w obsłudze porównywarkom towarzystw ubezpieczeniowych dowiesz się która kwota będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna. Następny krok to zarejestrowanie pojazdu w urzędzie. Do uzyskania nowego dowodu rejestracyjnego musisz posiadać ważne ubezpieczenie OC i badanie techniczne samochodu. Możesz się cieszyć swoim samochodem. Prawda, ze łatwe?

Kupno własnego samochodu to przyjemność, na którą każdy z nas może sobie pozwolić. A nie ma lepszego uczucia niż pierwsza wycieczka nowym autem. Przed zakupem samochodu nie zapomnij o wypisanych przez nas wskazówkach i uważaj na błędy, które mogą Cię dużo kosztować. Jeżeli masz jakieś obiekcje, zawsze możesz przetestować konkretne auto u mechanika, by nie zakupić złomu, który zepsuje się po tygodniu. W naszym skupie samochodów bardzo często były nam opowiadane wręcz niewiarygodne opowieści, jak sprzedający zwodzili niewinnych Konsumentów. Stąd też zwracamy szczególną uwagę na doskonałą jakość sprzedawanych u nas samochodów. Możesz mieć pewność, ze jakiekolwiek sprzedawane auto było przedtem precyzyjnie zbadane. Przyjedź do naszej placówki i wyjedź swoim wyśnionym pojazdem. Ofertę znajdziesz na stronie www: Skup aut Wrocław

Strona używa cookies
Ok