Projektowanie ogrodów dla wyjątkowych Klientów
16 maja, 2016
Kurs bezpiecznej jazdy
16 czerwca, 2016

Pojazd uprzywilejowany to według przepisów prawa pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie ,jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane używa się w transporcie medycznym, służbach ratunkowych oraz w służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Jazda takimi pojazdami wiąże się podwyższonym ryzykiem drogowym, przez co kierowca karetki czy radiowozu powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z powyższym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu oferuje profesjonalne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, które mają za zadanie wykształcić u kierowcy odpowiednie mechanizmy reakcji na specjalne warunki jazdy.

Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

ODTJ Rajder od wielu lat organizuje szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo dobrej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązane do wzięcia udziału w kursie na pojazdy uprzywilejowane. Nie wystarczy już sam fakt posiadania prawa jazdy w danej kategorii. Wymóg prawny skierowany jest do wszystkich kierowców, zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych, a forma kursu, ma na celu przygotowanie ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. W trakcie szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych poruszane są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także psychologiczne, co umożliwi kierowcom skuteczniejsze działanie pod presją czasu i stresu.

Program kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związany jest z zwiększonym ryzykiem wypadku w ruchu drogowym. Dodatkowo tacy kierowcy odpowiadają za życie i bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Ze względu na to wykształcenie u nich właściwych reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest najważniejszym założeniem kursu. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. Podczas wykładów, kierowcy nie tylko utrwalają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z techniczną i psychologiczną stroną zawodu kierowcy. Instruktorzy omawiają także, jak przekroczenie pewnych granic wpływa na rozwój niebezpieczeństwa na drodze. Podczas zajęć praktycznych kierowcy uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także zajęcia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Jaka jest cena kursu i kto może w nim uczestniczyć?

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób, które chcą chcą zostać lub już są kierowcą pojazdu uprzywilejowanego. Za kierowcę pojazdu uprzywilejowanego uważa się osobę, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce uczestniczyć w szkoleniu powinna mieć ukończone 21 lat i powinna dysponować takimi dokumentami jak: prawo jazdy w właściwej kategorii i zaświadczenie lekarskie wskazujące na brak przeciwwskazań zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych ustalana jest indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą, lub z daną grupą osób. Ceny zaczynają się od 650 zł za kurs. ODTJ Rajder zawsze stara się oferować atrakcyjne zniżki dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane kończy się wręczeniem zaświadczenia zezwalającego prowadzić pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy szeroki wachlarz kursów związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Podejmujemy się także organizacji profesjonalnych szkoleń na instruktora techniki jazdy. Cechują nas indywidualizm w podejściu do każdego Klienta i znakomite warunki nauczania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych metod. W naszej szkole pracują wykształceni instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, znakomicie przygotowują kierowców do radzenia sobie z ekstremalnymi sytuacjami w ruchu drogowym. Z nami zostaniesz bezpiecznym kierowcom, który nie boi się żadnych wyzwań.

Jeśli interesuje Cię szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu 609 929 090 dowiesz się więcej o najbliższych terminach i cenie kursu. Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to doskonała okazja na pracę w ciekawym zawodzie. Z nami możesz być pewien swoich umiejętności. Czekamy właśnie na Ciebie. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Odkryj naszą stronę internetową:  http://www.odtj.net/pojazdy-uprzywilejowane/

Strona używa cookies
Ok