Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych ODTJ Rajder
15 czerwca, 2016
Kursy jazdy defensywnej
20 czerwca, 2016

Obecnie zwracamy co raz większą uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Chcemy być za kółkiem bardziej pewni siebie, dynamiczni i rozsądni. Bezpieczna jazda nie oznacza wcale wolnej jazdy. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jazda bezpieczna to w głównej mierze doświadczenie, które nabywa się z każdym przebytym kilometrem. Jeździć bezpiecznie oznacza kierować pojazdem w sposób optymalnie wykorzystujący możliwości techniczne pojazdu i nowoczesne systemy hamowania. Niestety możliwości praktycznej nauki jazdy są na co dzień nie wielkie. Jednak co raz więcej placówek, takich jak nasza, oferuje specjalistyczne szkolenia bezpiecznej jazdy, w trakcie których ,w łatwy i przyjemny sposób, nauczysz się jak jeździć lepiej.

Szkolenie jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej to jedno z szkoleń ,które możemy Tobie zaproponować w ramach nauki bezpiecznej jazdy. Jazda defensywna to nic innego jak unikanie zagrożeń na drodze, poprzez umiejętne dopasowanie reakcji do danego bodźca. Podczas szkolenia nauczymy Cię jak wykorzystywać techniczne aspekty Twojego samochodu, aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa na drogach. Wskażemy Ci jak przewidywać niebezpieczne sytuacje i działania innych kierowców, zanim wydarzy się wypadek. Zrozumiesz również jak pogoda oddziałuje na styl jazdy i jak wyprowadzać auto z poślizgu na zakręcie. Pokażemy Ci także, jak postępować po wypadku drogowym i jak zabezpieczać zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Kurs jazdy defensywnej uczy pozytywnych zachowań na drodze i wykształca wyobraźnię kierowców. To jedno z najbardziej przydatnych szkoleń, szczególnie dla osób, które pełnią funkcję kierowcy i codziennie spotykają się z różnymi typami zagrożeń na drodze.

Kurs jazdy ekonomicznej

Po za bezpieczeństwem na drodze istotny jest także ergonomiczny i ekonomiczny styl jazdy. Eko jazda to nie tylko przemijająca moda. To przede wszystkim efektywny sposób na generowanie oszczędności. Przerażające dane statystyczne dotyczące emisji spalin i badania dotyczące chorób spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza dają do myślenia. Co raz więcej kierowców staje się zwolennikami ekonomicznego stylu jazdy, który nie tylko chroni środowisko naturalne, ale również zwiększa zawartość naszego portfela. Założenia ekonomicznej jazdy będziesz mógł poznać w teorii i w praktyce w trakcie organizowanego przez naszą szkołę jazdy kursu ekonomicznej jazdy. W trakcie szkolenia zobaczysz jak optymalnie wykorzystać mechanizmy samochodu, aby płacić mniej za paliwo. Z nami nauczysz się jak przekładać biegi, hamować silnikiem, dobrać prędkość do danej sytuacji i jak przewidywać zachowania innych uczestników ruchu uwzględniając przy tym teorię eko jazdy. Kurs jazdy ekonomicznej to doskonała okazja do poprawy swoich kwalifikacji. Jest on skierowany w szczególności do osób pracujących w spedycji, ale również do osób prywatnych, które chcą wykorzystać ekonomiczny styl jazdy na co dzień.

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym od 2016 roku będzie obowiązkowe dla osób zaczynających swoją przygodę z samochodem. Jest to także idealna okazja dla doświadczonych kierowców, którzy chcą zdobyć jeszcze lepsze kwalifikacje. Dlaczego kurs z zagrożeń w ruchu drogowym jest tak istotny? Ponieważ wzrasta liczba wypadków na drogach, które spowodowane są brakiem wyobraźni i niedopasowanie prędkości do warunków drogowych. Normalne jest, że od świeżego kierowcy nie można oczekiwać zachowań na poziomie doświadczonego kierowcy. Tym bardziej ważne jest uświadomienie go o przyczynach i skutkach zagrożeń drogowych. Kurs z zagrożeń w ruchu drogowych przewiduje omówienie takich zagadnień jak przyczyny i skutki wypadków w ruchu drogowym, postępowanie powypadkowe, przewidywanie niebezpieczeństwa na drodze i psychologia prowadzenia samochodu. Podczas ćwiczeń praktycznych koncentrujemy się na manewrach samochodowych, które pozwalają unikać wypadku w ruchu drogowym. zaplanowane są także zajęcia na płycie poślizgowej i w symulatorze jazdy w warunkach specjalnych. To praktyczne szkolenie zwiększy Twoją pewność siebie i sprawi, że będziesz lepszym kierowcom.

Wymagania dla kandydatów

Najlepsze jest to, że w kursie bezpiecznej jazdy może wciąć udział każdy kierowca. Potrzebne są jedynie pozytywne nastawienie, dobre chęci i odpowiednia motywacja. Kurs bezpiecznej jazdy prowadzony jest na naszych pojazdach, lecz uczymy także na prywatnych samochodach. W szczególności polecamy to szkolenie właścicielom firm spedycyjnych, którzy chcą zadbać o efektywną pracę i bezpieczeństwo swoich pracowników. Aby móc uczestniczyć w kursie wystarczy mieć ważne prawo jazdy w danej kategorii. Zajęcia odbywają się w naszym ośrodku doskonalenia techniki jazdy w Toruniu. Cena szkolenia bezpiecznej jazdy jest zawsze ustalana indywidualnie. Możemy zagwarantować Wam miłą obsługę, atrakcyjne ceny i przydatne wskazówki.

Kurs bezpiecznej jazdy to doskonały pomysł na prezent. W naszej szkole każde szkolenie prowadzone jest z uwzględnieniem nowoczesnych teorii związanych z stylem jazdy. Jako profesjonalna szkoła jazdy staramy się wpływać na kształt świadomości i wyobraźni kierowców. Naszym priorytetem jest nauka kultury jazdy i wskazywanie granic, których przekroczenie może być przyczyną wypadku. W naszej drużynie pracują jedni z najlepszych ekspertów w kraju, którzy bardzo mocno angażują się w rozpowszechnianiu koncepcji bezpiecznej jazdy. To oni sprawiają, że jesteśmy niezwykle skuteczni i świetnie zorganizowani. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy to miejsce w którym nauczysz się jeździć bezpiecznej.

Przyjdź do nas na kurs bezpiecznej jazdy – do zobaczenia w naszej szkole jazdy!

Strona używa cookies
Ok