banery reklamowe - druk banerów - banery Kraków - druk banerów Kraków
Banery reklamowe: projekt, druk i lokalizacja
9 listopada, 2016
Wytwornica ciężkiego dymu wynajem wytwornicy niskiego dymu obsługa dymownicy
Wytwornice dymu ciężkiego – wynajem
11 listopada, 2016

Dziś, innowacyjne przedsiębiorstwa bazują na inteligentnych, automatycznych urządzeniach, które powiększają rezultaty pracy. Mechanizacja jest procesem, który zmienił oblicze wielu sektorów przemysłu. Zwiększenie potencjału produkcji, niższe ryzyko biznesowe i minimalizacja zagrożeń wypływających z niektórych czynności pracowników to kluczowe przyczyny dla których co raz większa grupa zakładów fabrycznych decyduje się na wdrożenie nowoczesnej instalacji. Skala rozwiązań dotyczących automatyzacji procesów produkcyjnych ewoluuje w piorunującym tempie. Dzisiaj przedsiębiorcy mają dostęp do profesjonalnych maszyn, takich jak chociażby armatura pneumatyczna, kompresory, czy elektrozawory pneumatyczne, które modyfikują procesy fabryczne i poprawiają poziom bezpieczeństwa w każdym miejscu pracy.

Instalacje pneumatyczne, mimo że znane są nam od bardzo dawna, właściwie dopiero obecnie używane są powszechnie. Maszyny do sprężania powietrza wykorzystywane są w branży budowlanej (wiertarki i młoty udarowe), branży wydobywczej (układy wentylacyjne urządzenia ładujące), laboratoriach chemicznych (zdalnie sterowane zawory) jak i w przemyśle spożywczym (procesy związane z etykietowaniem, ważeniem i przygotowywaniem potraw). W dobie ochrony ekosystemu użycie sprężonego powietrza jest jak najbardziej uzasadnione, ze względu na to, że nie zatruwa ono naszego otoczenia w jakikolwiek sposób. Co więcej jest bardzo łatwe w przechowywaniu (przeważnie w odpowiednich zbiornikach zintegrowanych z siecią pneumatyczną), a także bezpieczne w użytkowaniu. Powietrze posiada dużo więcej walorów, niż uważamy. Poznajmy zatem profesjonalne narzędzia związane z pneumatyką od ich najmocniejszej strony.

Sprężarki tłokowe – moc sprężonego powietrza

Przeglądając urządzenia związane z sprężaniem powietrza, na pierwszym miejscu zawsze stawia się sprężarki tłokowe ( określane też jako kompresory). Wyróżnia się sprężarki jednostopniowe, sprężarki dwustopniowe, sprężarki olejowe i sprężarki bezolejowe. Istota funkcjonowania, dla każdego z tych urządzeń jest praktycznie taka sama. Wytwarzanie sprężonego powietrza zachodzi w procesie podwyższenia ciśnienia medium końcowego powyżej ciśnienia wstępnego.atmosferycznego. Użyty w sprężarce tłok pobiera powietrze atmosferyczne i spręża je. Ciśnienia końcowe uzyskiwane w sprężarkach tłokowych sięga od 0,1 MPa do nawet kilkunastu MPa. Wspomniany rodzaj maszyny charakteryzuje się przede wszystkim ogromną niezawodnością, precyzją wykonania i możliwością uzyskiwania wysokiego ciśnienia pomimo kompaktowych rozmiarów.

Zawory pneumatyczne – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Instalacje związane z sprężaniem powietrza to szereg wielu podzespołów. Każdy z tych elementów na swój niezależny sposób decyduje o jakości całej strukturze pneumatycznej. Z tego powodu bardzo ważny jest dobór właściwych dodatków, które zagwarantują precyzję zrealizowania kompletnej instalacji. Dobrze jest tutaj chociażby napisać o zaworach pneumatycznych, których fundamentalnym zadaniem jest formowanie kierunku obiegu elementu roboczego w systemach pneumatycznych. Najbardziej popularnym zaworem jest zawór zwrotny, który pracuje tylko w jednym kierunku, hamując ruch powietrza. Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem jest elektrozawór pneumatyczny, wykorzystywany do zamykania i otwierania obiegu powietrza w sposób automatyczny. Jest on najczęściej wprowadzany w pełni zmechanizowanych układach pneumatycznych.

Zalety siłowników pneumatycznych

Siłowniki pneumatyczne, w dużym uproszczeniu, przekształcają ciśnienie powietrza na energię, zdecydowanie udoskonalając wszelkie procesy produkcyjne. Stosuje się je między innymi w układach hamulcowych maszyn liniowych, w obrabiarkach do stolarki okiennej, lub choćby do otwierania i zamykania drzwi w samochodzie. Siłowniki odgrywają bardzo ważną rolę we wszystkich gałęziach przemysłu i dziedzinach aktywności człowieka. Pozwalają one na przemieszczanie, sytuowanie, obracanie i szeroko pojmowane poruszanie elementów, które z uwagi na swoją objętość, czy też masę, stanowią niebezpieczeństwo dla pracowników. Wielokrotnie napotykanymi typami siłowników są urządzenia jednostronne i dwustronne. Z ich walorów korzystamy bardzo często, nawet o tym nie wiedząc.

Instalacje pneumatyczne, zarówno te syntetyczne, aluminiowe, jak i ze stali nierdzewnej, wykorzystywane są dzisiaj na dość dużą skalę w laboratoriach kosmetycznych, w magazynach, w halach fabrycznych, czy choćby w centrach rozrywkowych. Są one integralnym elementem wręcz każdej gałęzi gospodarki, ponieważ optymalizują i wzmacniają wszelkie procesy technologiczne. Powietrze, obejmujące nas zewsząd, pełni ogromną rolę w wielu zakładach przetwórczych. Połączone z ciśnieniem mocno poprawia życie każdego z nas.

Szeroko zaopatrzony sklep internetowy z pneumatyką PressMann od kilku lat oferuje swoim Klientom niezawodne urządzenia, jak i narzędzia pneumatyczne. Po za działalnością handlową firma zajmuje się także projektowanie i montowanie systemów pneumatycznych w Polsce. Odkryj ofertę już dziś, klikając na zamieszczony obok link: Armatura pneumatyczna

Strona używa cookies
Ok