Maszyny pakujące - niezawodne systemy pakowania kartoniarki i inne maszyny
Systemy maszyn pakujących czyli niezawodne systemy w produkcji
29 listopada, 2022
nalewarki maszyny rozlewnicze i ich rodzaje
Systemy maszyn rozlewniczych i ich rodzaje w produkcji
7 grudnia, 2022

Jakie są rodzaje pakujących maszyn idealne dla twojej firmy

Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej

Opakowania towarów to główny wśród najważniejszych elementów sprzedaży. Ludzie skupiają nie tylko uwagę na opakowanie wybranego produktu – czy odpowiada pod względem wyglądu, czy jest funkcjonalne, ale też na bezpieczeństwo czy dużą jakość w czasie transportu. Zależy nam przecież aby produkt w pięknym opakowaniu dotarł do sklepu czy po prostu do klienta w bardzo dobrym stanie. Z uwagi na to nawet samo pakowanie do wysyłki ma wielkie znaczenie. Stąd także na rynku pokazany jest duży wybór systemów pakujących, które nie tylko odpowiadają za dobre opakowanie pojedynczego produktu, ale także za opakowania zbiorcze. Włączenie automatycznych systemów pakowania do działalności widocznie ułatwia i popędza proces, co sprawia, że produkcja oszczędza pieniądze i tym samym zyskuje.

Dodatkowo maszyny pakujące jak np. celofoniarki czy kartoniarki przyniosą zyski w niezliczonych profilach działalności. Automatyzacja jest coraz silniej doceniana  zwłaszcza, że dodanie systemu pakowania do produkcji oznacza więcej efektywnej pracy. Obok tego oferowane maszyny pakujące kupowane są od doświadczonych dystrybutorów, a w razie konieczności zawsze dostępne są oryginalne zamienne części i usługi serwisowe, jakie zagwarantują stałość produkcji. Przed zakupem odpowiedniego systemu maszyn pakujących organizowane są testy i prezentacje poszczególnych systemów pakujących, aby uwydatnić ich atuty i pokazać, że warto ich używać.

Rodzaje maszyn pakujących

Typy sytemów pakującuch da się pogrupować na parę sposobów. W inny sposób będziemy pakować biorąc pod uwagę typ produktu. Systemy maszyn pakujących dla towarów sypkich, a towarów ciekłych wymagają innych rodzajów opakowań, to jest także innych systemów maszyn pakujących. Podobnie jest, gdy weźmiemy pod uwagę typ opakowania. W sprzedaży dostępne są maszyny, które są stworzone do opakowania w kartony, inne przystosowane do opakowań plastikowych, słoików, wiader, opakowań garmażeryjnych albo worków foliowych i papierowych. Typy maszyn pakujących odróżnimy także z uwagi na metodę zamykania opakowania. Inaczej funkcjonują maszyny stosujące zamknięcia strunowe, inne stosują korki lub nakrętki. Podobnie opakowania zbiorcze wymagają właściwej do tego maszyny. Można pomyśleć, że ilość przydatnych maszyn pakujących jest ogromna, dlatego w promocjach dostępne są pełne kompletne linie pakujące. Każdy jeden fragment dopasowywany jest do potrzeb produkcji, toteż prawidłowe wdrożenie maszyn pakujących z pomocą fachowca jest wyjątkowo ważne.

Dlaczego kartoniarki to najpopularniejsze maszyny pakujące

Najczęściej wykorzystywanym materiałem wśród wszystkich opakowań są opakowania kartonowe. Bardzo często produkty, jakie posiadają już jedno opakowanie, często ukrywane są pod jeszcze jednym opakowaniem w postaci kartonika. Taką sytuację przeważnie możemy zaobserwować w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Obok tego opakowania zbiorcze i transport towarów też wybiera opakowania kartonowe, z tego powodu kartoniarki są głównie stosowanymi maszynami, jakie włączane są we właściwie każdym rodzaju działalności. Najczęściej używane kartoniarki to maszyny, jakie robią owijki kartonowe czyli wrap-around oraz klapowe kartony.

Kartoniarki mają także wiele korzyści pod względem automatyzacji zadań. Duża część kartoniarek takiego rodzaju jest zaprogramowana do sięgania kartonu ze składu albo pakowania towarów od góry, umieszczając w kartonie produkty o wcześniej uformowanej konfiguracji. Należy dodać, że w pełen system kartoniarek jest zorganizowany na tyle, aby stała produkcja była niezaburzona. To oznacza, że systemy kartoniarek dbają o to, aby produkty nie wypadały z linii, zauważane były produkty wywrócone, a także by możliwa była separacja towarów. Tym sposobem ładowanie produktu przez kartoniarkę odbywa się szybko i sprawnie. Podobnie formowanie kartonu wykonywane jest z wielką starannością. Kartoniarki zaprojektowane są tak, aby opakowania kartonowe były porządnie składane, dzięki mechanicznym dociskom, a specjalny klej topliwy zabezpiecza karton przed ponownym rozłożeniem i deformacją. Wszystkie te elementy pakowania kartoniarkami skutkują tym, że produkt jest opakowany bezpiecznie i estetycznie, a to przy prawie zerowym wkładzie pracy ludzi.

http://www.kartoniarki.eu/

Systemy maszyn i tuneli pakujących, czyli zbiorcze opakowania

Szczególną rolę dla firm grają także systemy maszyn pakujących, jakie odpowiadają za zamykanie zbiorczych opakowań. Systemy maszyn i tuneli pakujących zaprojektowane zostały w celu, aby pojedyncze opakowania np. butelki, puszki, słoiki, wiaderka albo małe kartoniki pakowano wspólnie w zbiorowe opakowania jak np. zgrzewka foliowa czy tacka z tektury. Nie tylko ułatwia to transport pojedynczych towarów, ponieważ w takim opakowaniu są bezpieczniejsze, co zmniejsza ryzyko ich potłuczenia lub zniszczenia, ale także usprawnia sprzedaż sporej liczby produktu . Wygodniej jest zaproponować sprzedaż hurtową towarów pakowanych zbiorczo. Ponadto systemy maszyn pakujących zbiorczo, podobnie jak kartoniarki, zaprojektowane są do tego, aby pakować produkty w sposób ciągły, dokładny i bez niepotrzebnych postojów produkcji. Niezbędna folia czy kartony dopasowywane są do towarów, aby cała produkcja działała sprawnie i szybko.

Strona używa cookies
Ok