Kurs dla kierowców policji szkolenia uzupełniające dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych kursy dla kierowcy konwojenta
Pojazdy uprzywilejowane kursy
28 stycznia, 2017
Dietetyk Grudziądz Skuteczne odchudzanie Zdrowa i zbilansowana dieta Dietetyk mobilny
Najskuteczniejszy dietetyk mobilny
2 lutego, 2017

W dzisiejszych czasach, kiedy dobra materialne stały się dla wielu osób najważniejsze, ciężko o prezent, który spełniłby pragnienia osoby obdarowywanej. Na szczęście w niektórych wspólnotach ciągle dominuje przekonanie, że nie ma znaczenia wkład finansowy, a zamiar obdarowującego i symbolika przekazywanego prezentu.

Podobnych przykładów nie musimy długi czas poszukiwać, starczy przypatrzyć się ceremoniom związanymi z religią. W naszej tradycji jest to chrzest, sakrament komunii, bierzmowanie albo ceremonia ślubna – wydarzenia o wymiarze duchowym, wydarzenia ważne dla ich współuczestników. W przypadku sakramentów powiązanych z wiarą najistotniejsza jest (naturalnie poza kontaktem z Twórcą) sposobność dzielenia się tak ważnym momentem z osobami, które kochamy. A współuczestnicy chcąc dać wyraz swojej radości, obdarowują osoby, których ceremonia dotyczy.

Biorąc pod uwagę fakt, że na przestrzeni ostatnich paru lat trochę zmieniło się podejście w sprawach doboru prezentu, to i tak wyraźnie widać, że dla osób głębokiej wiary, sakramenty ciągle mają wymiar religijny. Dla nich najbardziej liczy się przeżycie duchowe i możliwość członkostwa w tak istotnym dniu. Chcąc to pokazać, przekazują one małe upominki, które mają uwydatnić rodzaj okazji i nieść ze sobą symboliczne przesłanie. Dlatego najczęściej ofiarowuje się dewocjonalia.

Dewocjonalia – co to jest i gdzie je kupić?

Dewocjonalia to szeroko zrozumiane artykuły nawiązujące do kultu wyznaniowego, dostępne w sprzedaży w sklepach, na stronach www, czy na targach przy okazji przeróżnego typu ceremonii połączonych z religią. Wśród dewocjonaliów jednymi z najbardziej powszechnych są najbardziej różańce, modlitewniki, tabliczki z wizerunkami świętych, obrazki srebrne, krucyfiksy, świece a także łańcuszki srebrne z medalikami.

Pomysł na prezent na chrzciny

Jest już tradycją fakt, że na czas chrzcin rodzice chrzestni obdarowują dziecko świecą i prezentują białą szatkę. Świeca zostaje na czas ceremonii podpalona poprzez ojca chrzestnego, a szatką matka chrzestna przykrywa swego chrzestnego. Świeca wyobraża życie, jej płomień odrodzenie jak i wspaniałość wiary. Natomiast szatka jest wyrazem błogosławieństwa, a jej odcień – biały – to wyraz czystości.

Na tym jednak rodzice chrzestni nie poprzestają. Chcąc ofiarować nowemu członkowi wspólnoty chrześcijańskiej coś na lata coś co będzie mu wciąż przypominać o chwili, w której przyjął chrzest niezmiernie często ich wybór to łańcuszek srebrny z wisiorkiem bądź obrazek srebrny z wizerunkiem archaniołów czy Rodziny Świętej. Są to przedmioty które będą towarzyszyły młodemu członkowi wspólnoty przez resztę jego chrześcijańskiej drogi.

Różańce w prezencie na komunię

Prócz Pisma Świętego ciągle bardzo atrakcyjnymi podarkami komunijnymi są łańcuszki srebrne z wisiorkami czy różańce. Można by naturalnie zapytać, czy jeśli łańcuszek zrobiony jest ze srebra, to czy rzeczywiście jest to podarunek trwały. Uspokajamy – nie ma powodu do obaw – srebro, o które właściwie się troszczy, będzie służyło przez długie lata.

Gdy idzie natomiast o różańce, to jest to dar, który jest idealny dla osoby, która właśnie przyjęła sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Różańce to w głównej mierze przedmioty, które pomagają nam w modlitwie. Ale nie znaczy to, że nie powinien on być jedyny w swoim rodzaju. Wśród typowych różańców można wyszukać i takie, które cechują się pięknymi kolorami i oryginalnym wykończeniem. Dla młodej osoby jest to dodatkowa zaleta, obdarowując takim różańcem, sprawicie ogromną radość i podkreślicie wyjątkowość momentu. I tak do wyboru masz różańce perłowe, różańce fioletowe, różańce niebieskie, lub klasyczne ciemne różańce. Oprócz odcienia, różańce wyróżniają się także projektem – niekiedy paciorki przywołują na myśl serduszka, czasem są to wydłużone perełki czy bryłki. Wszystko to powoduje, że różańce wyglądają jak małe dzieła sztuki.

Dewocjonalia na prezent ślubny

Wśród dużego asortymentu dewocjonaliów należy chwilę pochylić się nad obrazkami srebrnymi z wizerunkami Rodziny Świętej. Czemu akurat obrazki srebrne? Prócz istotnego faktu, że ukazują one Jezusa, Marię i Józefa, to idzie również, co tu kryć, o sprawy wyglądu.

Obrazki srebrne cechują się naturalnością, starannością wykonania oraz prostotą, dzięki czemu będą pięknie łączyć się z każdym mieszkaniem. Nic więc niezwykłego, że to właśnie one cieszą się obecnie zaciekawieniem wśród kupujących.

Pamiętajcie, że w prezentach komunijnych, podarunkach na chrzest lub sakrament ślubu nie idzie o to, by kupić prezent jak największy cenowo, jak najbardziej innowacyjny. W sakramencie istotny jest przede wszystkim wymiar religijny a drobne podarunki w postaci dewocjonaliów powinny wiarę uwydatnić – dewocjonalia są najodpowiedniejszym tego dowodem.

Jak widać wśród najchętniej wybieranych dewocjonaliów ludzie wciąż kupują klasyczne prezenty: różańce, łańcuszki srebrne, obrazki srebrne czy świece. Praktycznie każde z nich będzie najlepszym i pięknym podarunkiem, którym będziesz mógł wyrazić swoją radość przekazując go osobie, która dopiero co otrzymała sakrament, niezależnie od charakteru imprezy: chrzciny, sakrament komunii, sakrament bierzmowania albo sakrament ślubu.

Zatem jeśli zależy Ci, aby sprawić swoim najukochańszym frajdę i wraz z nimi obchodzić sakrament, daj coś innego, np. różańce – najedź na odnośnik, by sprawdzić, jakie inne dewocjonalia masz możliwość podarować swoim bliskim.

Strona używa cookies
Ok