Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe czyli Endodoncja
12 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – jak spać
15 lutego, 2019

Kursy pływania niemowląt

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to także doskonała możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami, które pozwalają na naukę pływania dla maluchów. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, prezentują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki cudownie się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich ciekawym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Zajęcia trwają w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc odpowiednio dostosowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zwykle zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeśli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą nieść za sobą stres, zarówno dla opiekuna jak i szkraba. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun też bierze czynny udział w zajęciach. Obowiązkowy jest prysznic przed wejściem, przecież chodzi tu o zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy szkrab powinien się oswoić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu był zadowolony. Basen jest ogromną ilością ilością nowych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają dodatkowych zajęć, szczególnie tych, w trakcie których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy najwięcej czasu spędzają przed ekranem. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, dodatkowo mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się w trakcie wakacji wejść do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też kogoś uratować, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają całkiem sporo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia pomagają też w zawieraniu przyjaźni. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Maluszki widzą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą chętnie z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych zalet. Dzieci są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze trenera, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok