Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Kursy pływania niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Stanowczo za dużo osób lekceważy przedmioty wspierające nas w trakcie snu. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy nieczuli? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element powinien być odpowiednio dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom schorowanym, posiadającym problemy z kręgosłupem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej profesjonalne dobranie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zaszkodzić. Trzeba zwrócić uwagę na miejsce zakupu. najbardziej niestosowną opcją mogą się okazać sklepy meblowe, w tym przypadku poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Posiadają oni największą wiedzę na temat niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Poduszka do spania na boku

Niezbędne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem, a barkiem, które pozwoli utrzymać naturalne ustawienie głowy. Odpowiednia wydaje się być taka, która będzie miała kształt wałka.

Spanie na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Najlepiej spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Ale podczas wyboru nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Konieczna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko mało istotna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie ważne jest to, że posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, często jest to nazwa używana przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie naszej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka posiada wiele pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, zwiększa komfort snu, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona tylko do snu, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która też zapewni nam wygodę, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą eksperta na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki malucha, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi problemami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie karku może zredukować ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. wysoka cena jest powiązana się z wysoką jakością, lecz nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne jak spać

Strona używa cookies
Ok