Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – porady, analizy
3 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – zaufaj ekspertom
22 grudnia, 2017

Obecnie osoby w różnym wieku regularnie lubią być zaskakiwani. Nie satysfakcjonuje nas już banalne wyskoczenie na piwo, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na interesującą wycieczkę działową grupy pracowniczej albo wypad z grupą przyjaciół paintball. Wybrani fani tej bogatej w adrenalinę rozgrywki zdecydowali się przejść na laser tag – częstokroć tytułowany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły na temat wzrostu renomy paintballa laserowego. Na pewno nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie są kluczowe dysproporcje pomiędzy obiema stylami rozrywki. Od czego zaczniemy? Po pierwsze – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa określonej liczby nabojów, używanej w tradycyjnej formie paintballa, co powoduje, że ból wyeliminowano. Znajdą się tacy, którzy powiedzą – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz pamiętając o tych argumentach – strzelanie przy pomocy wiązki światła ma swoje spore argumenty.

Bezpieczeństwo laser tagu obejmuje tak spotykających się na arenie jak i kibicujących. Nie trzeba zapewnić konkretnych materiałów zabezpieczających teren, a samej imprezie może towarzyszyć widownia, zgromadzona tuż obok miejsca akcji.

Trzeba zadać tutaj pytanie – co w kwestii światła, które emituje broń, z której korzystamy przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, zupełnie bezpiecznej dla oczu. Z tego powodu uczestnicy oraz obserwujący zyskują swobodę.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich musimy podkreślić temat ubioru do gry w laser tag. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, ogromne emocje i dobra zabawa są okupione wymaganymi zabezpieczeniami i grubymi mundurami. Z pewnością to drugie będzie nam przeszkadzać, gdy panuje odczuwalny upał w lipcu lub sierpniu. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Strój nie będzie nas wielce ograniczał, a co za tym idzie zyskujemy luksus oraz luz rywalizacji.

Dzięki temu, iż bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – rozrasta się grupa zainteresowanych żołnierzy. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie zagra w niego każdy brzdąc, a jeśli dopilnują odpowiednich środków ostrożności, mogą one pograć w paintball laserowy – chociaż nierzadko jest zobowiązany pokazać wymagane specjalne oznajmienie ze strony opiekuna. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zapewne wielu z Was minimum raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. Dziś laser tag daje nam to, że przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Pamiętajcie o jednym – podczas gry w laser tag nie działa zasada, że po pierwszym trafieniu wypadacie z gry. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Renomowana spółka mająca w swoim menu możliwość pogrania w laser tag najprawdopodobniej chce odwzorować broń, używaną przez wojsko z naszego kraju lub zagraniczne. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Jest oczywistym, że obok sprzętu do strzelania, zostaniemy wyposażeni w czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale lub wypadnięciu z gry. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w ciekawe elementy, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia rozgrywki i poczucia się jak biegły gracz wcześniej wypisanych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag teraz możecie spotkać w paintballu laserowym. Może warto dać szansę?.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

Analizowaliśmy już sporo zalet laser tagu. Wszystkie one, w parze z dość niskimi cenami powodują, iż ten sposób rozrywki jest obiecującym konceptem na spędzenie popołudnia/wieczoru w towarzystwie dobranej kompani, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, którzy chcą zapewnić przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 genialny wieczór kawalerski. Dziś zwykła balanga w klubie może nie wystarczyć, a paintballowa konfrontacja połączy świetną zabawę z odpowiednią dawką mocnych wrażeń, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Kolejnym atutem będzie to, że może być zorganizowany zarówno w zamkniętym pomieszczeniu, jak i na otwartym terenie.

Ta forma paintballa jest atrakcyjna dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz przygotować niestandardową lekcję WF-u czy zorganizować uczniom kolonie.

To trzeba mieć na uwadze – większość firm wymaga rezerwacji, a ze względu rosnącą modę na laser tagu, należałoby zapewnić sobie miejsce znacząco wcześniej, a kiedy już mamy ustaloną godzinę, zaleca się dotarcie trochę przed terminem i otrzaskanie się z regułami, obowiązującymi na terenie obiektu proponującego rozgrywkę. Gdy już wszystko będzie gotowe, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozgorzeje wiekopomne starcie!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok