Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – poczuj się jak w grze FPS
13 grudnia, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, aqua fitness i wiele więcej – możliwości jest bez liku
3 stycznia, 2018

Obecne czasy to naturalny proces rozprzestrzeniania się idei konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, wciąż poszukują nowych produktów i chcą mieć coraz więcej. Niewiele świadczy o tym, że ten trend się szybko odwróci. Nabywanie wartościowych artykułów to jedno, ale na pierwszym miejscu są też detergenty, wyżywienie – w skrócie – to, co jest nam niezbędne do funkcjonowania. Gros osób życie spędza w nieustannym biegu i dzięki temu, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Receptą może stać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Każdy z nas łatwy wyliczy wiele takich osób, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Nabywają produkty hurtowo w markecie raz na dwa tygodnie, aby przyoszczędzić sobie notorycznego wybywania po potrzebne produkty. W XXI wieku przykładowe sieci idą jeszcze naprzód i świadczą takowym dostawę produktów pod drzwi.

Wyżej przywołana problematyka dotyczy przede wszystkim ludzi zarobionych, tkwiących do późna w miejscu pracy. Nie wyglądają na zachwyconych, jak trzeba zrobić chociażby świąteczne zakupy. To właśnie oni z ochotą wykorzystują wtedy sklep internetowy i masowo kupują upominki dla bliskich. Mając to na uwadze – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

Nakreśliliśmy już fundamentalny powód stworzenia sklepu online, obecnie należy namyślić się jak on ma wyglądać. Nie możemy próbować osiągnąć niemożliwego. Jeśli sklep internetowy ma Wam przynieść wymierne zyski, wtedy zaczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Rozważenie silnych oraz gorszych stron, szans i pułapek to zupełna podstawa. Odnosi się to zarówno do naszego nowo powstałego sklepu, jak i konkurencji. Trzeba dowiedzieć się jakie statystyki osiągają, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

Następnym etapem jest wyselekcjonowanie grupy , do której chcemy trafić. Nie ma tutaj reguły. Tworzony przez Ciebie sklep internetowy może być dostosowany do Konsumenta uniwersalnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu kategorii towarów, lecz także dla przykładu zapraszać do sklepu internetowego zwłaszcza płeć piękną, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Dokładnie zbadajcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Być może będziesz musiał na początek skupić się na nieco mniejszym terenie – np. województwie.

Pamiętajcie, że stworzenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, obligatoryjnie należy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy otworzyłeś firmę wcześniej, powinieneś w zasadzie tylko dokonać zmiany w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

Następna analizowana kwestia związana jest z produktami. Kiedy już zdecydujemy się czy nasz asortyment wypełni coś branżowego, z wąskiej branży, czy też produkty uniwersalne, wyrabiane na olbrzymią skalę, koncentrujemy się na sumiennym wyselekcjonowaniu dystrybutora. Rzetelność, terminowość i zaufanie, to musi być grupa cech, na którą musimy zwrócić uwagę. Wiadomo, że czynnikiem kluczowym jest również przełożenie jakości na koszta. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Dostawca już wybrany? W tym momencie należy zatroszczyć się o informacje dotyczące produktów. Ktoś spyta – czemu to takie ważne?

Wkraczamy w tym momencie w obszar promowania. Nie zdadzą egzaminu opisy przysłane przez producentów. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, wówczas należy postawić na unikalne opisy – przystępne dla Klientów, lecz również przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, aby wyszukiwarka taka jak Google oceniła naszą jakość pozytywnie. Jeśli powielimy treść z innej strony – nasza wyrocznia oceni Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie osiągniemy wysokiej lokaty w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcemy oszczędzić czasu i zyskać dobrą jakość opisów, wówczas warto zatrudnić renomowanego specjalistę od SEO, który przygotuje je za nas.

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – pora na zagwarantowanie określonych form płatności. Do często spotykanych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Na pewno musimy także zagwarantować Klientom możliwość płatności za pobraniem i z góry. Istotnym jest, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– najlepiej szyfrowaniem. Bezpieczeństwo transakcji z pewnością wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Koncepcja jest, znacie już swoją konkurencję, mamy już biznes plan i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Pora na sprawy techniczne.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Niekiedy starczy nawet bezpłatny software, lecz jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

Domena niekiedy jest zapewniana w parze z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeżeli tak nie jest – wówczas będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W dziedzinie hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – niosą za sobą one zdecydowanie za dużo barier, hamujących rozwój naszego projektu.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

 

Strona używa cookies
Ok