Fizjoterapia i rehabilitacja w leczeniu kręgosłupa
22 grudnia, 2016
Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Ciekawe projekty ogrodów
24 grudnia, 2016

Technologie teleinformatyczne stanowi rozległe pojęcie, obejmujące technologie związane z przekazem danych. Wśród nich mamy możliwość odseparować media komunikacyjne (sieć www, telefonia i tym podobne) i media związane z zapisywaniem plików (dyski, nośniki USB itd.). Warto zaznaczyć technologia teleinformatyczna ułatwia ponadto przesył plików pomiędzy urządzeniami podłączonymi do sieci a tym samym realne jest skonfigurowanie rozbudowanych systemów sieciowych, w tym systemów podwyższających bezpieczeństwo

Rodzaje systemów bezpieczeństwa

To różnego rodzaju systemy, których funkcją jest kontrolowanie zagrożeń i ułatwienie komunikacji czy poruszania się po określonym obiekcie. W niniejszym tekście dokładnie opiszemy kilka z nich oraz podamy przykłady urządzeń i systemów szeroko wykorzystywanych dla zapewnienia bezpieczeństwa i udoskonalenia pracy.

System alarmu pożarowego a technologia Zettler

System sygnalizacji pożaru to kompletne rozwiązanie którego zadaniem jest wykrywać płomienie jak i alarmować o nim. Jego zasadniczym zadaniem jest natychmiastowe zlokalizowanie źródła pożaru, dzięki czemu ludzie obecni w obiekcie mogą natychmiastowo i sprawnie się ewakuować. Co więcej dzięki błyskawicznej reakcji, istnieje spora szansa, że pożar zostanie ujarzmiony, a ubytki spowodowane pożarem będą mniejsze.

Taki system zaprojektowany jest między innymi z czujek i elementów ostrzegających, które mogą efektywnie realizować swoją rolę tylko podczas, gdy zostaną podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ mając odpowiednie oprogramowanie system mamy możliwość tak dopasować, żeby przykładowo w razie ognia, system natychmiast dostarczał wiadomość do komendy straży pożarnej. Tę oraz kilkadziesiąt innych funkcji umożliwia technologia Zettler MZX oraz Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej oparte na technologii Zettler MZX jak i Zettler ZX to jedno z najaktualniejszych rozwiązań jeżeli idzie o tego typu systemy. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX działa nie tylko z nowoczesnymi systemami, ale też tymi kilkuletnimi. Dlatego nie ma potrzeby się martwić tym, że decydując się na ten system, za na przykład dwa lata zajdzie potrzeba, aby wymienić wszystkie urządzenia, by zachować wysoki standard bezpieczeństwa. Nie ma także powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w mógł wykorzystać wszystkich funkcjonalności, gdyż ze zdecydowaną większością urządzeń system ten współpracuje bez zarzutu. Nie trzeba więc inwestować dodatkowych funduszy w modyfikację urządzeń sygnalizujących.

Systemy kontroli dostępu na przykładzie kontroli Kantech

System kontroli dostępu pozwala łatwo przemieszczać się na terenie obiektu dzięki dedykowanej karty magnetycznej. Takie rozwiązanie posiada kilka korzyści, a są to: polepszenie bezpieczeństwa – system pozwala w kilka sekund stwierdzić, w którym miejscu na obszarze obiektu znajduje się dana osoba, kto znajduje się w wnętrzu X, lub o jakiej godzinie ktoś opuścił pomieszczenie. W przypadku niebezpieczeństwa pożarowego mamy możliwość od razu sprawdzić, czy przykładowo wszyscy wyszli z budynku.

Taki system jest też wygodny, bo poszczególne drzwi otwiera jedna karta, dzięki czemu nie ma potrzeby przy sobie dźwigać kilkunastu pęków kluczyków aby wejść do pomieszczenia. Kolejną jego wartością to jasne zarządzanie – każda karta posiada unikatowy indywidualny numer, co umożliwia administrować dostępami niezależnie od ilości pracowników. Każdej karcie można udostępnić całkowity dostęp do wszystkich wnętrz lub jedynie do pojedynczego – system umożliwia dowolnie administrować autoryzacją. Jednym z chętniej wybieranych i używanych systemów jest metoda proponowana przez firmę Kantech.

Kantech to istniejąca od 30 lat firma ukierunkowana w budowaniu a także obsłudze połączonych technologii kontroli dostępu, dedykowanych dla małych oraz wielkich firm Kantech zapewnia technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. By program Kantech był w maksymalnym stopniu skuteczny potrzebuje on kilku podstawowych akcesoriów, takich jak np. elektrozaczep.

Monitoring wizyjny: American Dynamics i ich niezastąpione kamery Illustra

System monitoringu wizyjnego pozwala sprawować dozór nad instytucją, terenów w obrębie niej, bądź nad osobami przebywającymi się w budynku. Monitoring dobrze funkcjonuje w wielkich placówkach przykładowo szkoły, urzędy, biura bądź placówki zdrowotne, ale także na osiedlach bloków mieszkalnych lub w lokalnych sklepach.
Nadrzędnym zadaniem systemu monitorującego jest zwiększenie stopnia ochrony osób i samego budynku, na przykład w chwili pojawienia się płomienia możemy w tej samej chwili zweryfikować stopień zagrożenia i tym podobne.

Podgląd daje możliwość też odnotowywać działania niepożądane, przykładowo przywłaszczenie czy celowe psucie własności. Kolejną wartością korzystania z monitoringu jest zmniejszenie środków związanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest też odpowiednim narzędziem, dzięki któremu da się oszacować to, na ile ludzie zatrudnieni w firmie stosują się do zadań. Jeśli chodzi o sprzęt monitorujący, należałoby przyjrzeć się dokonaniom firmy American Dynamics. American Dynamics to znany na całym świecie producentem sprzętu przeznaczonego na potrzeby monitoringu wizyjnego. American Dynamics istnieje od blisko 5 dekad. Jednymi spośród najchętniej wybieranych sprzętów elektronicznych firmy American Dynamics są kamery Illustra – linia kamer sieciowych .

Kamery Illustra nie wymagają bezpośredniego podpięcia do sieci, film który jest z nich dostarczany jest formatowany na postać cyfrową i rejestrowany od razu na dysk twardy. Obraz zapisywany przez kamery Illustra charakteryzują się wysoką jakością (Full HD). Pośród szerokiej oferty kamer Illustra znajdziemykamery zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, kamery micro, kamery kopułkowe, a także kamery standardowe. Kamery Illustra są łatwe w montażu, możemy je zamontować na ścianach lub pod sufitem. Technologia zaprojektowana przez American Dynamics zezwala na rejestrowanie w nocy, gdyż kamery Illustra są zaopatrzone w reflektory podczerwieni.

Zdecydowanie więcej na temat systemów bezpieczeństwa, oprogramowania oraz urządzeń, możesz przeczytać na stronie www specjalizującej się w takim obszarze, przeczytasz tam na przykład szczegóły na temat kamery Illustra, a także innych technologii wspomnianych w artykule.

Strona używa cookies
Ok