Nowoczesne implanty stomatologiczne w służbie estetyki
25 sierpnia, 2016
Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka rolnicza – nowoczesne metody zbioru, transportu i przechowywania
26 sierpnia, 2016

Nieduże rzeczy przynoszą zazwyczaj ogromne zmiany. Z pozoru dziwne koncepty zmieniają rzeczywistość. Zobaczmy jak drobny kamień rzucony w wodę jest w stanie wzburzyć całe jezioro. Ludzi od dawna fascynowało to co nie poznane. Dzięki nim możemy obecnie korzystać z wielu cennych wynalazków, które są śladami ich czasów. Tak naprawdę wszystko zapoczątkowało się od zwykłych rozwiązań. Wyobraź sobie, że spędzasz połowę swojego życia w zimnej i ciemnej grocie. Oglądasz otoczenie i zauważasz jak pojedyncza błyskawica rozpala potężny ogień. Wtedy zaczynasz odkrywać, że ogień jest Tobie niezastąpiony. Możliwe, że w ten sposób przed wieloma wiekami pewna osoba wpadła na pomysł rozpalenia ogniska. Ów bezimienny bohater prawdopodobnie nie był świadomy jaki wpływ miał na rzeczywistość żyjących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródłem ciepła i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zamknęły się odkrycia. Tomasz Edison zawarł światło w okrągłej, szklanej kulce, którą dziś oznaczamy żarówką. Przez wiele lat była ona nieodłącznym składnikiem zaopatrzenia naszych domów. Jej popularność została jednakże zagłuszona 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED otworzyła przed nami szerokie możliwości. Szybko zostały wyprodukowane energooszczędne żarówki wykorzystywane w domach i autach. Wykorzystaniem żarówek LED zaciekawili się również producenci wielkoformatowych ekranów. Dzisiaj ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wzniosły rozrywkę i marketing na całkiem nowoczesny tor. Właściwie jesteśmy świadkami ledowej rewolucji, która przewyższyła inne źródła oświetlenia. Przyjrzyjmy się zatem bliżej produktom audio wizualnym, które wykorzystują diody LED.

Ekrany LED – nowoczesne urządzenia wizyjne

Ekrany LED są najczęściej używane podczas masowych imprez muzycznych, a także w ogromnych centrach handlowych. Ich celem jest przedstawianie obrazu i reklam o znakomitej rozdzielczości o każdej porze dnia i nocy. Z takiego powodu przy zakupie poszczególnego modelu wyświetlacza powinno się zwracać uwagę na parametr luminancji. Określa on moc świetlną wyświetlacza. Stąd też dla ekranów działających na zewnątrz wartość luminancji powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor mierzy od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam przeważnie dwa rodzaje wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP powstała najwcześniej. Jednak dzięki dobrej skuteczności wciąż jest wykorzystywana w budowie układów scalonych wielu urządzeń. Ten typ diody LED zapewnia średnio od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest niezwykle dobrym wynikiem. Z kolei dioda SMD ma postać płaskiego chipu, który dzięki nie znacznym rozmiarom może być używany dosłownie wszędzie – w taśmach LED jak i w ekranach LED. Żarówki z gatunku SMD mają znaczną przewagę nad pozostałymi żarówkami, bowiem są w stanie wysyłać światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w obrębie jednego urządzenia, co sprawiło, że są najchętniej używane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, aby kompletnie wykonywały swoje funkcje powinny być zaopatrzone w odpowiednie zabezpieczenia. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgocią, które zasłania strukturę urządzenia przed jakimikolwiek usterkami. Dobrze jest także wyposażyć ekran w jeszcze jedną ochronę przed pyłem. Współczynnikiem, który przedstawia nam poziom zabezpieczeń wyświetlacza jest wskaźnik IP. Głównie mamy szansę znaleźć ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Warto wspomnieć jeszcze, że ekrany LED wykonywane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub konstrukcje stałe. Z tego powodu warto jest poprosić sprzedającego o więcej szczegółów

Bandy LED – reklama sportowa w najlepszej odsłonie

Uczestnicząc w wydarzeniach sportowych prawdopodobnie niejednokrotnie myśleliście o tym jak działają ekrany zainstalowane wokół areny. Są to bandy LED, które ze względu na wysoki poziom zabezpieczeń i znakomitą odporność na uszkodzenia, mogą być używane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Podobnie jak ekrany LED, bandy LED dostarczane są w dwóch modelach – zewnętrznym i wewnętrznym. Charakteryzują je porównywalne parametry ekranów i funkcje, takie jak wyświetlanie reklam patronów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych stosuje się zazwyczaj plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co pozwala widzom zobaczyć obraz o dużej jakości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne posiadają wbudowane znacznie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się również o ich szybki montaż, stąd też w strukturze band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są również zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Bardzo istotne jest też, aby nad wyświetlaczem umieścić gumowy daszek, który uchroni zawodników przed nieprzyjemnościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Dziś ekrany LED, jak i bandy LED możemy kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Modułowa budowa tych urządzeń umożliwia nam skonstruowanie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet obojętnie jakim kształcie. Jeżeli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń diodowych na własność, możemy skorzystać z oferty wynajmu ekranów LED. Producenci technologii LED zawsze proponują swoim Konsumentom optymalne rozwiązania w nadzwyczaj nowoczesnym wydaniu. Z nimi jesteście w stanie sięgnąć po znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech oferuje ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i wygodnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim osobom, które wypatrują urządzeń wizyjnych o naprawdę wysokiej efektywności. Wstąpcie na ich witrynę i zobaczcie jaką ofertę dla Was przygotowali: ekrany LED.

Strona używa cookies
Ok