Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Urodziny, których żadne dziecko z pewnością nie zapomni!
25 sierpnia, 2016
Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Nowoczesne urządzenia wizyjne – poznaj ekrany LED i bandy LED
26 sierpnia, 2016

Trochę historii o odkrywaniu piękna zdrowych zębów

W dawnych plemionach indiańskich z rozmysłem stosowano techniki zniekształcania zębów, żeby wiadomo było „kto jest kim”. Wygląd zębów przynależał zatem do elementów cechujących określoną jednostkę pod względem przynależności społecznej oraz posiadanego w hierarchii miejsca. Identycznie sprawa miała się u innych populacji, które za pomocą tatuaży, nacięć, bransolet lub kolczyków, pragnęły odróżniać się na tle innych. Jak pisze Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: „Członkowie plemienia Chokwe, zamieszkujący Angolę, zgodnie ze swą tradycją spiłowują na kształt ostrza siekacze i kły szczęki zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, wierząc, że zabieg ten nie tylko dodaje urody, lecz świadczy także o męstwie i odwadze. Antyczni Grecy oceniali ludzkie ciało pod względem geometryczności Górowała zasada „złotego podziału”, która była nierozerwalnie związana z boskimi proporcjami. Chodzi tu o ścisłe zależności matematyczne między dowolnymi odcinkami. Na bazie dokonanych badań natychmiast przekonano się, że rozumowanie Greków było odpowiednie. Wykorzystuje się je więc we współczesnej dentystyce. Szczególnie istotne eksperymenty w kierunku odontologii estetycznej, posiadają swoje źródło w XIX wieku. Zauważono wyjątkowy wzrost samoakceptacji, nastroju i zarazem poziomu zadowolenia z życia u osób, których uzębienie nie miało zbyt dużej liczby przebarwień czy defektów. Także obecnie proces przywracania pięknego koloru zajmuje naczelne miejsce wśród licznych zabiegów.

Autorskie mikstury mogą przynieść więcej szkód niż pożytku

Każdy z nas pragnie mieć zdrowe oraz białe zęby. Ładny, życzliwy, pełny uśmiech jest dowodem nie tylko wspaniałej formy ruchowej ukazuje między innymi nasz sposób odżywiania, ale również naszą wizytówką , kiedy spotykamy się z kimś face to face – na rozmowie o pracę albo z znaczącym klientem. Wystarczy wyimaginować sobie orientacyjny scenariusz: młoda, śliczna dziewczyna wstępuje do kawiarni. Zajmuje wybrany stolik, po czym przybywa do niej kelner z jadłospisem. Ona uśmiecha się i w tym czasie widać u niej mocną próchnicę, martwicę wszystkich zębów albo co gorsze – ich niedobór… Owa komediowa opowieść jest doskonałym przykładem tego, czego wszyscy wolą uniknąć. Popularne są niedrogie sposoby wybielania zębów, np. połączenie sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co doprowadzi do uszkodzeń w tkance pokrywającej zębinę koron. Nim jednak rozpoczniemy żarliwie szczotkować zęby na własną rękę skomponowanym „eliksirem”, jesteśmy zobowiązani dowiedzieć się czy nie doznamy uszczerbku na zdrowiu. A także – czy nie ma objawów groźniejszego stanu chorobowego, który podlega leczeniu? Jedynie specjalista jest w stanie dokonać trafnej diagnozy i zaproponować adekwatną terapię. Modnym sposobem wybielania jest stosowanie past wybielających do zębów oraz specjalnych pasków. Nie osiągniemy w tym przypadku rezultatów, jakich z niecierpliwością wypatrujemy – szybkiego, profesjonalnego i długotrwałego pozbycia się przebarwień. Jeśli taki jest naczelny cel, dobrze jest umówić się na wizytę do stomatologa, który oceni kondycję zębów, wypełni ubytki, usunie twarde złogi nazębne, osad oraz drobne plamki przed zabiegiem. Bo opisywany zabieg opiera się na naświetleniu zębów za pomocą lampy albo lasera oraz specjalistycznego żelu. Jest nieinwazyjny jakikolwiek sprzęt medyczny nie zostaje wprowadzony do wnętrza organizmu i w 100% bezbolesny.

Korony, protezy, implanty, licówki, wypełnienia – czyli rodzaje zabiegów stomatologicznych

Dzięki gwałtownemu rozwojowi protetyki można odtworzyć utracone zęby, jak również całą szczękę. Chodzi o przywrócenie wyjściowych funkcji zgryzowi oraz zagwarantowanie mu wzbudzającego zachwyt wyglądu. W trakcie konsultacji dentystycznej zostaniemy poinformowani w zakresie przyjętych strategii uzupełnienia nielicznych braków w uzębieniu lub odtworzenia całego łuku zębowego. Obecnie nie ma żadnych przeszkód z tym, aby błyskawicznie i fachowo wykonać na przykład częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy solidną protezę, opierającą się na implantach, którą stosuje się przy znacznych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są genialnym planem na uzyskanie perfekcyjnego uśmiechu dla tych, którym złamał się ząb albo szkliwo ma liczne bruzdy. Są słabo podatne na ścieranie oraz do złudzenia naśladują prawdziwe zęby. Technika Inlay – Onlay, a mianowicie adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga zamienić rozległą „ciemną” plombę na wypełnienie w formie korony. Tzw. bonding to proces, podczas którego robi się niewielkie poprawki: zamykania przerw między zębami bądź zniwelowania uszkodzeń szkliwa. Technologie protetyczne oparte są aktualnie na informatyce i dzięki temu powstają coraz nowsze sposoby powstawania materiałów i ich obróbki. Wiele osób pamięta tymczasem jak w generalnym użyciu było złoto. Mnogość możliwości doprowadza do tego, że lekarz musi wybrać tą najlepszą w określonym przypadku, nie poddając się jednocześnie wpływowi reklamy.

Jeśli jesteś zainteresowany skutecznymi metodami uzupełniania ubytków zębowych, wejdź na naszą stronę, gdzie poznasz specjalistyczne informacje na temat wszelkich zabiegów estetycznych: Implanty .

Strona używa cookies
Ok