Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
26 marca, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – porady profesjonalnego adwokata
29 marca, 2017

W naszym kraju funkcjonuje mnóstwo sklepów proponujących tusze oraz tonery do drukarek. To powoduje, że asortyment jest ogromny, niezwykle ciężko jest zdecydować się na konkretny produkt. Problemem jest także fakt, że niezwykle często w rzeczywistości nie mamy pojęcia, który toner będzie odpowiedni do naszej drukarki albo które tusze należy nabyć.

Przed kupnem toneru lub tuszu do drukarki, warto nieco zapoznać się z tematem. Jeżeli potrzebujesz toneru lub tuszu do drukarki w miejscowości Lublin, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Oto krótki poradnik na temat tuszów i tonerów, w którym tłumaczymy:

  • Co to jest toner do drukarki?
  • Toner a tusz – różnice.
  • Regeneracja tonerów – opłaca się?
  • Napełnianie tuszów i tonerów – na czym to polega?
  • Tonery w Lublinie – gdzie kupić?
  • W którym miejscu w Lublinie można dostać tusze do drukarek?

Tonery do drukarki

Toner to proszek, który może mieć różne barwy – stosuje się go jako tusz do drukarek laserowych a także w różnego typu fotokopiarkach. Tonery oferowane są w dedykowanych wykonanych pojemnikach, które potem montuje się w drukarkach. Są ponadto tonery ciekłe, które wykorzystuje się w niektórych typach fotokopiarek. Jeden toner zazwyczaj wystarcza na zapełnienie prawie kilkunastu tysięcy stron.

Różnice pomiędzy tonerem a tuszem do drukarki

Wcześniej zauważyliśmy, że większość tonerów składa się z suchego pudru, który pod wpływem gorącej temperatury zostaje utrwalony na papierze. Jeżeli chodzi o tusz, to jest on płynny i występuje on w sprzedaży jako kartridż – czyli specjalnie zaprojektowanego pojemnika z tuszem stworzonego do drukarek atramentowych.

Koszty związane z wymianą tuszów i tonerów

W przypadku zakupu kartridży jak i tonerów szczególnie często występuje kłopot, czy dobrze jest kupować fabrycznie nowe tonery i tusze, czy warto byłoby skorzystać z niedrogich zamienników lub nabyć tonery i tusze po regeneracji. Bynajmniej wyboru nie ułatwia fakt, iż w Internecie krąży wiele odmiennych wypowiedzi, zazwyczaj krzywdzących.

W sprzedaży można nabyć i tusze od różnych firm, lecz bardzo szybko można odnotować, że koszt pojedynczego tuszu czy tonera w porównaniu z ceną drukarki czy kopiarki, jest niewątpliwie duży.

Stąd też sporo osób stawia na zakup tuszów oraz tonerów po regeneracji, czyli odnowionych i powtórnie napełnionych. To artykuły tworzone są przez różne firmy firm, co sprawia, że jakość tuszów oraz tonerów czasem pozostawia sporo do życzenia – zatem warto nabywać je tylko u przetestowanych sprzedawców.

Na czym polega regeneracja tonerów i tuszów?

Zamienniki refabrykowane, zatem tonery i tusze po ”remoncie” tworzone są w ten sposób, że wykorzystany zbiornik zostaje dokładnie wyczyszczony i potem napełniony. Tusze i tonery po regeneracji bez obaw mogą zastępować towar nowy, warto jednak mieć na uwadze że puste kartridże mamy możliwość napełnić maksymalnie parę razy – w przeciwnym razie może wyniknąć awaria tuszów i tonerów.

Regeneracja tuszów i tonerów – czy się opłaca?

W momencie gdy często korzystamy z drukarek czy kserokopiarek, finanse związane z zakupem tuszów i tonerów są niewątpliwie wysokie. Dlatego czasem warto pomyśleć nad mniej kosztownym odpowiednikiem, a jeśli chodzi o tusze i tonery, to przeważnie ich cena jest o 30-60% procent korzystniejsza, zatem różnica jest naprawdę ogromna.

Czy zamienniki oraz tusze i tonery po regeneracji mogą popsuć drukarkę?

Bardzo często mamy możliwość spotkać się z opinią, że ponownie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery posiadają negatywny wpływ na żywotność sprzętu. Jest to jednak wymysł, który często powtarzają firmy produkujące drukarki i kopiarki lub marki zajmujące się produkcją tonerów i tuszów do drukarek.

Wybierając zamienniki do drukarek, nie tylko zapłacimy mniej, lecz również otrzymamy towar nieomal taki sam, co oryginalny, jeśli idzie o zawartość,, lub nawet lepszy, ponieważ pewne firmy oferują tonery i tusze mające więcej tuszu niż oryginalne produkty.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z markowych tonerów i tuszów do drukarek, albo odpowiedników, sprzęt psuje się tak samo – w drukarkach atramentowych przeważnie jest to kłopot z głowicą, a w przypadku drukarek laserowych problem stanowi elektronika.

Podsumowując: zastępniki do drukarek są lepsze z kilku powodów. Oprócz tego, że są tańsze, mają większą wydajność, to również kupując w rzetelnej firmie, otrzymasz dodatkowo kilkumiesięczną gwarancję na tusze i tonery. Opłaca się płacić za zamienniki, w tym tusze po regeneracji, bo odpowiednio przygotowane zamienniki nie wpływają na długość pracy drukarki.

Tonery i tusze – gdzie je kupić w Lublinie

Jeśli przebywasz w Lublinie i szukasz firmy dostarczającej tusze i tonery czy wysokiej jakości zamienniki do drukarek, kliknij w odnośnik – Zamienniki do drukarek Lublin – żeby otrzymać konkretne informacje na ten temat i otrzymać praktyczne rady na temat wyboru odpowiedniego tuszu czy toneru do drukarki.

Strona używa cookies
Ok