gorące nożyczki strzyżenie gorącymi nożyczkami Fryzjer Górny Studio Toruń
Gorące nożyczki – o efektach strzyżenia na gorąco
26 marca, 2017
Tonery do drukarek Lublin - zamienniki do drukarek lublin - Tonery lublin - tusze Lublin -
Tusze i tonery do drukarek – które wybrać?
27 marca, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co się bardziej opłaca – depilacja laserowa czy depilacja za pomocą wosku? Jak zaprezentowały się obie techniki w bitwie?

Zabieg depilacji woskiem jest powszechnie znany, włosy trzeba zapuścić do długości od 0,5-1 mm, co trwa średnio kilka dni. Czasami u pewnych Pań wcale nie trzeba aż tyle czekać, zaś włoski zaczynają wychodzić ponad skórę zaraz po jednej dobie. Ta technika jest niezmiernie bezpieczna, choć przeciwwskazaniem jest na przykład posiadanie zbyt słabych naczynek pod skórą, których nie można drażnić ocieplonym woskiem. Mogą tworzyć się potem rozognione, okazałe plamy oraz w konsekwencji jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog nakłada rozgrzany wosk na dowolne partie ciała, a później przykłada uprzednio przygotowane plastry czy paski materiału. Błyskawicznym pociągnięciem ręki zrywa je razem z z włoskami. Ta technika jest dla delikatnych Kobiet wyjątkowo przykra. Bolesność zależy po prostu od limitu bólu, który nie jest taki sam u każdego spośród nas. Naskórek po sesji woskiem jest zaczerwieniona tylko odrobinę, jednakże rekomenduje się przez przynajmniej kilka dni rezygnować z gorących kąpieli i peelingów w obszarach, w których przeprowadzono epilację.
Dobrze jest bez wątpienia scharakteryzować zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a naprawdę epilacji – musimy przygotować wybraną partię ciała jedną dobę wcześniej. Powinniśmy starannie ogolić nogi prostą jednorazową maszynką. W ogóle nie musimy zapuszczać włosków przez ileś dni, a to jest sporym ułatwieniem w trakcie depilacji. Sam zabieg odbywa się w przeciągu 20 minut, jednak przedtem musimy wypełnić specjalną ankietę bądź omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji przy użyciu lasera jest przykładowo zażywanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która silnie podrażnia komórki skóry. Stąd nie wolno także opalać się na 2 tygodnie przed oraz po zabiegu. Szczególnie istotne jest też to, ażeby nie używać peelingów obszarów, jakie mają zostać poddane depilacji laserowej na tydzień przed i po wizycie. Nie wolno także odkrywać ciała na promienie słońca w czasie serii zabiegów, dlatego jesień oraz zima są idealnym czasem. Paniom w ciąży depilację laserową się również odradza. Kosmetolog za pomocą bladawego ołówka oznacza na skórze wszelkie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, ponieważ laser weryfikuje ciemniej zabarwione rejony skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest bardzo efektywny jeśli chodzi o włoski mocne oraz o intensywnym ubarwieniu – bezproblemowo można je usunąć. W salonach, w jakich praktykuje się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, zabieg trwałego usuwania owłosienia przy użyciu wiązki lasera zawsze przeprowadzają profesjonaliści. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało wyposażone w dwie głowice: mniejszą na potrzeby rejonów ciała, do jakich ciężko dojść, na przykład pachy, okolice bikini i o większym zakresie działania, którą można w mgnieniu oka wydepilować całe nogi. Laser na parę sekund „wciąga” naskórek, niszczy macierz włosów i kieruje się na inny obszar skóry. Jeśli mamy na względzie różną grubość włoska, miarę melaniny albo miarę owłosienia, nie możemy precyzyjnie założyć, jaki zyskamy rezultat po pojedynczej wizycie. Zwykle niszczonych jest do 30% włosów.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Panie, które przez przypadek spotykają się z depilacją gorącym woskiem, obowiązkowo muszą to wiedzieć! Na potrzeby zabiegu musimy koniecznie „wyhodować” włosy i to jest prawdopodobnie najbardziej dokuczliwe. Ponadto te Klientki, które ani jeden raz nie były na zaprezentowanym zabiegu w salonie, mogą się spodziewać, że zabieg w zasadzie nie należy do najdelikatniejszych – to nieprzyjemna metoda. Wszystko jednakże jest uzależnione od szybkości wykonywania zabiegu oraz umiejętności kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog przeprowadzający depilację za pomocą plastrów z woskiem uczyni to szybciutko i bezbłędnie, w ogóle nie narażając Klientki na dodatkowy ból. Na starcie przykłada równomiernie nagrzany wosk, i potem dociska specjalne plastry i pewnym ruchem wyrywa włosy. Krótko mówiąc w czasie zabiegu możemy odczuć tylko oderwanie pierwszego plastra, bo to ono jest najczęściej najtrudniejsze.
Nogi stają się błyskawicznie jedwabiście gładkie – to nie ulega wątpliwości zabieg dla Pań, które oczekują bezzwłocznego rezultatu. Cała metoda trwa koło 20 minut, natomiast gładkość trwa przez mniej więcej 14 dni. Włoski, jakie potem rosną, są o wiele drobniejsze oraz jaśniejsze. Ponadto nie ma jakichkolwiek efektów ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed sekwencją zabiegów należy wypełnić specjalną ankietę, którą dalej ocenia się z kosmetologiem. Zawodowiec będzie odpowiadać na wszystkie pytania także w trakcie nakładania wosku. Nie powinniśmy w ogóle martwić się o ból, może tylko ociupinę szczypać zasysana poprzez silniejszą głowicę skóra. Zwłaszcza we wrażliwych obszarach można mieć doświadczenie dyskomfortu, przykładowo w okolicy kolan. Podczas wizyty musimy przygotować się na to, że będzie odczuwalny delikatny zapach palonych cebulek włosów. Zabieg jest krótki i nawet wygodny. Kosmetolog instruuje wszystkie kobiety, iż wyeliminowana zostanie jedynie bardzo duża ilość cebulek. Jest to zależne od fazy przyrostu włoska – następne muszą dopiero dojrzeć, aby można było je wykluczyć laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się kruszyć, na przykład gdy będziemy obcierać skórę po prysznicu. Następne włosy będą delikatniejsze oraz będą też dużo wolniej „kiełkowały”. Możemy będzie dostrzec rejony, w których będzie ich wyraźnie mniej. Skóra po sesji może być podrażniona i w takim momencie wystarczy korzystać z pantenolu. Jeden zabieg nie da zadowalających efektów, dopiero pełen pakiet może wyeliminować włoski definitywnie (i przenigdy nie odrosną).
Podsumowując: w przypadku kiedy pragniemy zdecydować się jedynie na jednorazowy zabieg, mamy szansę wybrać epilację ocieplonym woskiem (jednak po pewnym okresie włoski będą odrastały takie same). Ale jeżeli ktoś zamierza usunąć owłosienie całkowicie, warto zainwestować w sekwencję zabiegów depilacji laserowej. Jeśli planujesz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w link z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok