Nowoczesne metody termicznych izolacji
28 sierpnia, 2020
Najnowsze sposoby izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek idealny

O termokubkach przypominamy sobie szczególnie w czasie zimowo-jesiennym, gdy planujemy wziąć gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy np. na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że temiczne kubki nie tylko zachowują ciepło, ale także są dobre do zabierania ze sobą zimnego picia gdy jest gorąco. Który kubek termiczny będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do korzystania, czy bardziej zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Wyśmienity kubek termiczny na długo utrzyma ciepło herbaty lub zimno picia. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, tym bardziej że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, więc znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co patrzeć, kupując kubek termiczny?

Jeśli podejmujemy zakup termicznego kubka, warto na początek sprawdzić kilka ważnych szczegółów. Przede wszystkim niezwykle istotny jest materiał wykonania. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie oraz poziom zatrzymania ciepła lub zimna. Kolejnym składnikiem jest pokrywka kubka termicznego. Musi być nie tylko szczelna, aby zachować temperaturę wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób picia. Powinno się również sprawdzić kształt kubka oraz jego objętość. Kubki termiczne o małej pojemności nie zachwycą na wielogodzinnych wędrówkach, z tego powodu w tym zakresie lepiej dobrać rozmiar kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma także znaczenie pod względem zastosowania. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce czy w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a gdy chcemy używać go w samochodzie, lepiej by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do biura, do pracy

Termiczne kubki zazwyczaj nabywamy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich są wykonane, niemal każdy z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy warto jednak dostosować od specyfiki pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie zapewniają dłuższy czas trzymania ciepła lub zimna. Możemy zakupić wzorzysty termiczny ceramiczny kubek, szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Rzadziej do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one słabiej utrzymują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie najlepszy dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Który kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być szczególnie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to najczęściej wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, znajdziemy wśród nich dużo kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez problemu zmieszczą się do tornistra oraz nie sprawią trudności w obsłudze. I chociaż mniej czasu zachowują ciepło lub zimno oraz nie są tak trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozpadną się tak jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się także na spacer, gdy szukamy wygodnego kubka, ale nie zależy nam na wielogodzinnym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zatrzymanie temperatury jest ważne, warto kupić kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a dodatkowo nie mają w składzie związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są droższe i da się je porysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne sprawdzą się w czasie wycieczki?

Wybierając się na wycieczkę przede wszystkim patrzymy, aby kubek termiczny bardzo długo zatrzymywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Z uwagi na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę jest stalowy kubek. Tego rodzaju kubki termiczne najlepiej w porównaniu do pozostałych zachowują ciepło lub zimno, dlatego że są świetnie izolowane, co sprawia, że trzymają zimno lub ciepło na wiele godzin. Dodatkowo mają solidną budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego termicznego jest jego masa, bo jest on masywniejszy niż pozostałe.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W aucie trzeba szczególnie uważać, ze wzlędu na to kubek termiczny do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie zachowuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne szklane, porcelanowe albo plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane tritanu lub ze stali. Takie kubki są trwałe oraz długo zachowują ciepło lub zimno napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów najczęściej cenimy produkty z ładnym wyglądem, więc najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Szklane kubki posiadają swój właśny charakter, natomiast kubki ceramiczne dużą ilość ciekawych kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne również charakteryzują się dużym wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Strona używa cookies
Ok