kartoniarki - rodzaje kartoniarek - maszyny pakujące
Kartoniarki – maszyny pakujące w przemyśle
4 sierpnia, 2022
Prowadzenie księgowości w firmie a rola księgowej
Rola biura rachunkowego w działalności gospodarczej
7 listopada, 2022

Termokubek dla każdego

Kubek termiczny dla kogo najlepszy - jaki kubek wybrać

O kubkach termicznych przypominamy sobie przważnie w czasie zimowo-jesiennym, jeśli planujemy zabrać ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także na przykład w podróż pociągiem lub samochodem. Zapominamy , że kubki termiczne nie tylko trzymają ciepło, ale też są wyśmienite do przechowywania zimnego picia latem. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Dobry kubek termiczny na kilka godzin zatrzyma goraco herbaty albo chłód picia. Z tego powodu z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego będzie dobry w wielu sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek termiczny?

Jeśli podejmujemy zakup termicznego kubka, warto najpierw przemyśleć kilka istotnych elementów. Po pierwsze najbardziej istotny jest materiał jego produkcji. Tak sprawdzimy jego zastosowanie oraz parametry zachowania ciepła lub zimna. Kolejnym składnikiem jest przykrywka kubka termicznego. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby utrzymywać temperaturę wewnątrz na porządanym stopniu, ale również zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Trzeba też dopasować formę kubka oraz jego objętość. Kubki termiczne o niewielkiej pojemności zawiodą na dłuższych podróżach, z uwagi na to w tym zakresie powinniśmy dopasować wielkość kubka do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma także wartość pod względem zastosowania. Wolimy, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce czy nawet w rękawiczce. Co więcej musi być stabilny, a jeśli chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek dobry do biura, do pracy

Kubki termiczne z reguły nabywamy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których zostały wykonane, znaczna część z nich będzie dobry do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak dopasować od charakteru pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie mają dłuższy okres trzymania temperatury. Możemy zdecydować się na wzorzysty termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w wielu wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Rzadziej do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej trzymają temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie najlepszy dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Chociaż ze względu na, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być szczególnie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tego powodu zwykle wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem tanie, znajdziemy wśród nich wiele wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez przeszkód wejdą do plecaka oraz są nietrudne w stosowaniu. I choć nie tak długo utrzymują zimno lub ciepło oraz są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozbiją się tak jak na przykład termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry też na spacer, kiedy szukamy lekkiego kubka, ale nie myślimy o długim zatrzymaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe zatrzymanie temperatury jest potrzebne, rozsądniej zdecydować się na termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a do tego są bez związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i da się je zarysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które termiczne kubki zda egzamin podczas wycieczki?

Wybierając się na wycieczkę zazwyczaj chcemy, aby kubek termiczny bardzo długo zachowywał zimno lub ciepło picia wewnątrz. Dlatego najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Takie termiczne kubki najlepiej w porównaniu do pozostałych utrzymują temperaturę, ze względu na to, że są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu utrzymują zimno lub ciepło na wiele godzin. Co więcej mają solidną budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka jest zaledwie jego masa, ponieważ jest on cięższy od pozostałych.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W pojeździe powinniśmy mocno uważać, dlatego kubek termiczny pasujący do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz dobrze zachowuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Takie kubki są wytrzymałe oraz długo utrzymują temperaturę napoju.

Który kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty zwykle cenimy produkty z ładnym wyglądem, dlatego najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój wyjątkowy charakter, z kolei kubki ceramiczne ogromną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe też cechują się obszernym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Strona używa cookies
Ok