Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – ciekawe pomysły
24 października, 2019

Depilacja woskiem – przebieg zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal sporym uznaniem cieszy się depilacja woskowa. Ta od dawna używana technika pozwala pozbyć się włosków z różnych partii ciała na długi czas. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest dość bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na część ciała, z której mają zostać usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk musi być tylko lekko podgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał trzeba oderwać nagłym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samemu, zalecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przygotować. Na kilka dni przed depilacją warto zastosować porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą za krótkie, okażą się trudne do usunięcia. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Planując depilację woskiem warto zaczekać, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed zabiegiem trzeba dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, by w trakcie depilacji ich nie uszkodzić. Warto też dowiedzieć się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie ważne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu trzeba zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie kojące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskiem. Dlatego na kilka dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są łącznie z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na niemal każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

Strona używa cookies
Ok