Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja woskiem – zalety zabiegu
23 października, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia i wniknie w problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a także wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania optymalnych efektów zaleca się przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na formę sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Na dodatek cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny i zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu szczególnie znaczące jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia wydalanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będą pokarmy z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga też systematyczna fizyczna aktywność. Należy jednak uważać, aby nie przeciążać ciała i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w miejscach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też urazy i choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone kolczyki lub implanty nie ma zakazów do wykonania zabiegu, jednak należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary również trzeba ominąć.

Strona używa cookies
Ok