Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – ciekawe pomysły
24 października, 2019

Depilacja woskiem – zalety zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niechcianego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal dużym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od lat wykorzystywana technika pozwala usunąć włoski z większości części ciała na długi czas. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z jakiej mają być usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk powinien być tylko lekko podgrzany do półpłynnej formy, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał odrywa się szybkim ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk przenika głęboko, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samemu, zalecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto zrobić sobie dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie smarować się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Planując depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed depilacją należy dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy widocznych naczyń włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, aby podczas depilacji ich nie naruszyć. Warto także dowiedzieć się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie ważne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed następne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.

Strona używa cookies
Ok