Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Ceny zabiegów stomatologicznych
15 sierpnia, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja split
21 sierpnia, 2019

Fryzjer Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele to jedno z tych wyjątkowych wydarzeń, podczas których wszystkie kobiety chcą prezentować się zjawiskowo. W trakcie przygotowań jedną z najważniejszych rzeczy (dosłownie!) na głowie panny młodej jest fryzura weselna. Istotne jest, żeby nie tylko dobrze się prezentowała, pasowała do sukni i kształtu twarzy, ale także, by wytrwała aż do końca nocy. wybór upięcia ślubnego musi być przewidziany z wyprzedzeniem, by zapobiec nieprzewidzianym problemom w dniu ślubu. By wszystko wyszło jak najlepiej, należy właściwie wybrać i upięcie, i fryzjera.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA WESELE ?

Przy wyborze salonu najważniejsze jest to, żeby panna młoda czuła się komfortowo. Najlepszym pomysłem jest więc salon, z którego usług korzysta od lat. Fryzjer, który od dłuższego czasu zajmuje się włosami klientki, doskonale zna ich wymagania, typ oraz wie jak je wymodelować, z tego powodu nie opłaca się eksperymentować i szukać nowego specjalisty.

Może zdarzyć się też tak, że panna młoda nie ma ulubionego salonu fryzjerskiego, w takim przypadku znalezienie odpowiedniego fryzjera może okazać się kłopotliwe. Przede wszystkim dobry salon musi posiadać pozytywne opinie i doświadczenie. Warto też zapoznać się z jego katalogami fryzur na wesele oraz portfolio. Tego typu informacje można bez trudu znaleźć w internecie lub bezpośrednio w salonie.

Pomimo najlepszych referencji wybrany salon, może nie spełnić oczekiwań, dlatego niezłym rozwiązaniem jest wybranie się na próbne czesanie. Za jego pomocą nie tylko możliwa będzie ocena jakości usługi, ale również, czy własny pomysł albo propozycja fryzjera weselnego pasuje do sukni i kształtu twarzy panny młodej. To pomoże dobrze dopasować każdy z elementów wyglądu.

Planowanie fryzury weselnej z wyprzedzeniem oraz wstępne upięcia ślubne to doskonały sposób na odrobinę szaleństwa. Mając kilka miesięcy, znacznie łatwiej postawić na eksperymenty, które mogą stać się strzałem w dziesiątkę. Niewiele przed datą ślubu nie opłaca się zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ NA ŚLUB ?

Inspiracja

Dobór fryzury na ślub można rozpocząć od zaczerpnięcia inspiracji np. dostępnych w internecie lub z folderów w salonie . Dzięki temu panna młoda ma możliwość odszukania fryzur, które jej się spodobają. Będzie to porządną bazą dla fryzjera ślubnego, do ułożenia spełniającej oczekiwania stylizacji.

Warto też pamiętać o tym, że włosy różnią się od siebie strukturą. Niektóre typy układają się lepiej lub gorzej. Inne z kolei nie zachowują stylizacji zbyt długo. To samo tyczy się gęstości i długości włosów. Dobrze jest to omówić z fryzjerem, który doradzi, czy oczekiwane upięcie weselne będzie możliwe do wykonania na włosach oraz czy utrzyma się przez całą noc, czy zaledwie uroczystość w kościele.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, pasujące modelkom, nie zawsze będą pasować wszystkim kobietom. Trzeba ocenić także jednostkowe czynniki. Jednym z nich jest między innymi owal twarzy. Fryzura weselna powinna podkreślać jego piękno.

Kobiety z okrągłymi twarzami powinny zdecydować się na upięcia weselne podnoszące włosy w górę, aby nadać im większą objętość. Dla śmiałych pań, interesującym rozwiązaniem są cięcia ponad linią żuchwy. Posiadaczkom okrągłej twarzy zaleca się unikać prostych grzywek, które optycznie skracają twarz.

Również u osób o kwadratowej twarzy warto zrezygnować z prostych grzywek. Niekorzystne są także upięcia gładkie włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej pasują fryzury weselne optycznie pomniejszające jej obrys, czyli dla przykładu długie cieniowane włosy.

Także u pań o kwadratowej twarzy warto unikać prostych grzywek. Nieodpowiednie będą także gładkie upięcia włosów. Paniom z kwadratową szczęką najbardziej odpowiadają fryzury weselne optycznie zmniejszające jej obrys, czyli na przykład długie wycieniowane włosy.

U osób o prostokątnej twarzy zdadzą egzamin fryzury, o zwiększonej objętości po bokach twarzy. Dodatkowo odradza się wysokie upięcia na szczycie głowy i fryzury z odsłoniętym czołem.

Osobom z trójkątną twarzą najbardziej odpowiadają fryzury wyrównujące dolną, wąską część twarzy. Dobrym przykładem będzie klasyczny bob z krótką grzywką lub włosy z zakręconymi końcówkami. Wysokie upięcia i odkryte czoło wydłużą optycznie brodę.

Suknia

W trakcie wyboru fryzury ślubnej jednym z kluczowych elementów, jakie powinny do siebie pasować jest suknia ślubna. Przede wszystkim najbardziej liczy się ilość zdobień oraz kształt dekoltu sukni. Należy podchodzić do tego z umiarem. Czasem mniej znaczy więcej.

Przy bogato zdobionej, strojnej sukni, lepiej wycofać się z fantazyjnych upięć. Fryzura ślubna, choć niemniej ważna, jest w tym przypadku dopełnieniem, dlatego nie może odwracać uwagi od stroju, dlatego powinna być delikatna. Wymyślne upięcie weselne sprawdzi się przy gładkiej, niezbyt eleganckiej, wymyślnej sukni.

Suknia ze stójką lub z zabudowanym dekoltem sama już jest ozdobą, dlatego włosy powinny odsłaniać szyję. W tym przypadku najlepsze jest wysokie upięcie albo kok od tyłu głowy. Świetnym dopasowaniem będą też gładkie fryzury na wesele. Również dekolt w kształcie łódki zaprezentuje się dobrze w takim połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duży zakres możliwości. Przy takiej sukni właściwe będą zarówno upięcia, jak i puszczone luźno włosy, które delikatnie okryją ramiona. Rozpuszczone włosy będą też wspaniałym dopasowaniem do sukni z dekoltem w kształcie litery V.

Główną rolą sukni z dekoltem na plecach jest wyeksponowanie pleców, przyciąganie uwagi, dlatego dobrane do niej upięcie weselne powinno zadbać o to, by pasma włosów ich nie zakrywały.

Suknia na jedno ramię potrzebuje wyrównania asymetrii, dlatego do tego typu sukni świetnie pasują upięcia ułożone z drugiej strony szyi, które wyrównają wizerunek, jednak nie zasłonią ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na ślub można również dobrać do dodatków, chociaż znacznie lepiej zrobić na odwrót. Najbardziej uniwersalnym elementem jest rzecz jasna welon, który jest dobry dla każdej fryzury i upięcia. Równie powszechne są ozdobne wsuwki i opaski, wspaniałe też dla włosów o każdej długości. Wianki z żywych lub sztucznych kwiatów są pięknym dopełnieniem rozpuszczonych włosów, z kolei pojedyncze kwiaty świetnym dodatkiem subtelnych upięć. Fascynatory i kapelusze wypadną dobrze tylko w przypadku, gdy oprawa ślubu zachowana jest w stylu retro.

Te wskazówki przydadzą się w doborze fryzury na wesele, należy jednak pamiętać, że panna młoda przede wszystkim musi czuć się w niej dobrze.

Fryzjer Toruń Cennik

Fryzjer Toruń

Strona używa cookies
Ok